Autor: Sylwia Kowalczyk

Dobry start, 300+ liczba z motywem banknotów
Gospodarka

2,3 mln wniosków o świadczenie Dobry Start 300+ złożono w weekend dzięki bankowości elektronicznej

Świadczenie Dobry Start 300+ zostało uruchomione po raz szósty 1 lipca 2023 roku. Wnioski o jego przyznanie można już składać w bankowości elektronicznej. W ciągu pierwszych 2 dni złożonych zostało 2,3 mln wniosków obejmujących 3,2 mln dzieci, pisze Sylwia Kowalczyk, Główny Specjalista – w zespole: Systemy Płatnicze i Bankowość Elektroniczna w Związku Banków Polskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Sylwia Kowalczyk, ZBP
Finanse osobiste

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres już dostępne w serwisach elektronicznych

Od dnia 1 lutego 2023 roku udostępnione zostały w bankowości cyfrowej wnioski o świadczenie 500 plus na kolejny roczny okres, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 roku a zakończy się 31 maja 2024 roku. To już 7 rok z rzędu, kiedy comiesięczne świadczenie trafia do rodzin, pisze Sylwia Kowalczyk, Główny Specjalista Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej ZBP.

CZYTAJ WIĘCEJ
dziecko śpiące na poduszce, banknoty
Bankowość spółdzielcza | Z rynku finansowego

Wniosek o dofinansowanie opieki nad dzieckiem w żłobku już dostępny w polskiej bankowości cyfrowej

Od 1 kwietnia br. można składać wnioski o dofinansowanie do opieki nad dzieckiem: w żłobku, klubie dziecięcym lub pod opieką u dziennego opiekuna. Dzięki otrzymanemu świadczeniu rodzic zapłaci do 400 zł miesięcznie mniej za opiekę nad swoim dzieckiem. Pieniądze będą przekazywane bezpośrednio podmiotowi prowadzącemu daną instytucję opieki.

CZYTAJ WIĘCEJ
e-commerce, zakupy online
Bezgotówkowo | Technologie i innowacje

W Polsce płatności internetowe z użyciem silnego uwierzytelnienia działają bez zarzutu, jednak w części krajów UE są problemy

Wprowadzenie w Polsce „silnego uwierzytelniania klienta” (SCA) przebiegło bardzo sprawnie, a procedura weryfikacji nie stwarza klientom kłopotów. Tymczasem w wielu krajach Unii Europejskiej wskaźnik niepowodzeń w przeprowadzaniu transakcji płatniczych z użyciem SCA w zakupach e-commerce jest bardzo wysoki, o czym pisze Sylwia Kowalczyk ze Związku Banków Polskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dobry start, 300+ liczba z motywem banknotów
Bezgotówkowo | Finanse osobiste

Świadczenie Dobry Start 300+ , wnioski tylko elektronicznie, wpłaty wyłącznie na rachunki bankowe

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej obsługę świadczenia Dobry Start 300+ na nowy okres 2021/2022. Wnioski o świadczenie będzie można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata świadczenia będzie możliwa jedynie w postaci przelewu na wskazany rachunek bankowy, pisze Sylwia Kowalczyk ze Związku Banków Polskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Euro
Bezgotówkowo | Cyberbezpieczeństwo

Płatności transgraniczne – więcej informacji o kosztach transakcji dla posiadaczy kart płatniczych

W pierwszej połowie 2019 roku Unia Europejska przyjęła nowe przepisy dotyczące płatności transgranicznych. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/518 z 19 marca 2019 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 924/2009 ma na celu między innymi zapewnienie większej transparentności przy płatnościach w innym państwie członkowskim. Przepisy wchodzą w życie 19 kwietnia br.

CZYTAJ WIĘCEJ
Napis 500 plus
Finanse osobiste

Od 1 lutego można składać drogą elektroniczną wnioski o świadczenie 500 plus na nowy okres, lista banków pośredniczących w złożeniu wniosku

Drogą elektroniczną wioski można składać na kolejny okres, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Dla dzieci urodzonych między 1 lutym a 31 maja 2021 roku – rodzic bądź opiekun prawny powinien złożyć dwa wnioski – na bieżący i na kolejny okres świadczeniowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Napis 500 plus
Finanse osobiste

Nie będzie bonu 500 plus ani waloryzacji świadczenia w 2021 roku

W ostatnich dniach grudnia 2020 roku banki, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz ZUS już przygotowują się do wprowadzenia zmian w systemach, które dotyczyć będą składanych wniosków o wypłatę świadczeń wychowawczych na kolejny okres. Główną zmianą jest umożliwienie złożenia od 1 lutego 2021 roku dwóch wniosków w kanałach bankowości elektronicznej, przez portal Emp@tia lub PUE ZUS.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1