Autor: awi

Grzegorz Wiśniewski,prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Źródło: Twitter (+ obróbka AI)
ESG | Komentarze ekspertów

Sektor energetyki odnawialnej potrzebuje szybkich i głębokich zmian

Hybryda wiatrowo-słoneczna i agrofotowoltaika, linia bezpośrednia i cable pooling, krótkoterminowe i sezonowe magazyny energii, net biling i taryfy dynamiczne, umowy PPA i kontrakty różnicowe, efektywny system ciepłowniczy i prawny obowiązek wzrostu udziałów OZE w ciepłownictwie, wsparcie inwestycyjne i eksploatacyjne – to tylko przykładowe pojęcia, które w najbliższych latach będą wpływać na biznesplany w energetyce odnawialnej. Energetyka odnawialna, śmiało wchodząc na rynek energii, podejmuje coraz większe i złożone interakcje z całym sektorem energetycznym i od wszystkich uczestników rynku wymaga coraz więcej wiedzy – przekonuje Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej i wykładowca w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ
cyberbezpieczeństwo, ekran komputera
Cyberbezpieczeństwo

Dane osobowe i finansowe na celowniku phishingu i spoofingu

Funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym oznacza, że wiele codziennych czynności wspiera jeden lub więcej system komputerowy. Przywykliśmy do obecności urządzeń zaliczanych do szeroko pojmowanej elektroniki użytkowej, chętnie korzystamy z ich pomocy i doceniamy stopniowe zwiększanie ich funkcjonalności oraz możliwości jakie niesie za sobą łączenie ich z Internetem, pisze dr inż. Igor Protasowicki z WSB w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
studia podyplomowe „Energetyka Odnawialna dla Biznesu”
Edukacja finansowa | ESG

Zmiany w programie studiów „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” reakcją na kryzys energetyczny

Kryzys energetyczny sprzyja przyśpieszeniu inwestycji w zeroemisyjne Odnawialne Źródła Energii. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się zieloną energią staje się porównywalne z popytem na informatyków. O zmianach w programie studiów podyplomowych „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” czytamy w informacji otrzymanej od Instytutu Energetyki Odnawialnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ręce trzymające pieniądze i zieloną roślinkę
BANK 2022/07

Nauka i edukacja ekonomiczna | CITI HANDLOWY | Citi Bank uczy przedsiębiorczości

Wsparcie sektora bankowego dla przedsiębiorców nie musi ograniczać się do finansowania działalności biznesowej i zapewnienia bezpiecznego obiegu pieniądza w gospodarce. Udowadnia to Citi Handlowy, który w swojej działalności edukacyjnej koncentruje się na programach kształcących przedsiębiorcze postawy wśród aktualnych i przyszłych przedsiębiorców.

CZYTAJ WIĘCEJ
Hubert Gąsiński, dr nauk ekonomicznych, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Komentarze ekspertów

Stała czy zmienna stopa procentowa? ‒ oto jest pytanie

W okresie historycznie niskiego poziomu rynkowych stóp procentowych w Polsce w czasach gospodarki wolnorynkowej tj. od 1989 r., które obowiązywały w okresie od końca 1 kwartału 2020 do połowy 4 kwartału 2021roku, a dokładnie w okresie od 29.05.2020 r. do 06.07.2021 r. ‒ najniższe stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej wynosiły: stopa referencyjna 0,10%,stopa lombardowa 0,50%, stopa depozytowa 0,00%, stopa redyskonta weksli 0,11%. Są i były one głównym wyznacznikiem rynkowej ceny pieniądza w Polsce, a nie jak to się podaje w podręcznikach ekonomii ‒ stawka referencyjna WIBOR, pisze dr Hubert Gąsiński.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dr inż. Igor Protasowicki, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
Cyberbezpieczeństwo | Komentarze ekspertów | Odpowiedzialne finanse

Cyberbezpieczeństwo: hasło powinno być losową mieszaniną co najmniej 10 dużych i małych liter, znaków interpunkcyjnych i cyfr

Funkcjonowanie w społeczeństwie always on-line wiąże się z tym, że większość obszarów funkcjonowania człowieka wspierają systemy komputerowe korzystające ze stałego połączenia z siecią globalną. Elementy inteligentnego domu, zdalne sterowanie urządzeniami przy użyciu smartfona, czy przesyłanie danych w czasie rzeczywistym na przestrzeń dyskową w chmurze stały się naszą codziennością ‒ podkreśla dr inż. Igor Protasowicki, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Grzegorz Wiśniewski,prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Źródło: Twitter (+ obróbka AI)
ESG | Komentarze ekspertów

20 lat Instytutu Energetyki Odnawialnej – spółka z nieograniczoną odpowiedzialnością za przyszłość

Powstanie IEO związane było z przemianami, które zachodziły w polskim myśleniu o energetyce od początku nowego stulecia. Impulsem do założenia IEO było przyjęcie przez Sejm w 2001 roku „Strategii Rozwoju energetyki odnawialnej” – pierwszego rządowego i zatwierdzonego przez Sejm dokumentu wyznaczającego cele udziału OZE w krajowym bilansie energetycznym na 2010 rok (7%) i długoterminowym na 2020 rok – 14%, co po 20 latach się potwierdziło, pisze dla aleBank.pl Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 3