Zmiany w programie studiów „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” reakcją na kryzys energetyczny

Zmiany w programie studiów „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” reakcją na kryzys energetyczny
Źródło: IEO
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kryzys energetyczny sprzyja przyśpieszeniu inwestycji w zeroemisyjne Odnawialne Źródła Energii. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się zieloną energią staje się porównywalne z popytem na informatyków. O zmianach w programie studiów podyplomowych "Energetyka Odnawialna dla Biznesu" czytamy w informacji otrzymanej od Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Szantaż paliwowy Rosji potwierdził potrzebę szybkiego wprowadzania OZE nie tylko do elektroenergetyki, ale także do ciepłownictwa. Otworzył możliwości zielonej elektryfikacji ciepłownictwa.

Energetyka odnawialna, po raz pierwszy, stała się rozwiązaniem także na tzw. problemy dnia dzisiejszego.

Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej i dyrektor programowy Studiów mówi o tym, jak we współpracy ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej rozszerzany jest program „Energetyka Odnawialna dla Biznesu”.

‒ W nowej edycji studiów 2022/2023 skupimy się na tym jak inwestować w projekty wykorzystujące zeroemisyjne OZE, by omijać pułapki związane ze zbyt wolnym rozwojem sieci energetycznych, czy ograniczeniami w dostępie do przestrzeni (terenów, gruntów, dachów, elewacji).

Magazyny ciepła i efektywne zarządzanie energią

Studenci dowiedzą się jak wytwarzać, bilansować i magazynować energię w projektach z OZE, uwzględniających obecną sytuację na rynku energii elektrycznej i ciepła i wykorzystując możliwości najnowszych, rynkowo dojrzałych rozwiązań technologicznych.

W ramach edycji 2022/2023 do programu nauczania, poza fotowoltaiką i energetyka wiatrową, dołączone zostały nowe zagadnienia dotyczące magazynów ciepła, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, elektroogrzewnictwa, instalacji hybrydowych oraz sposobów efektywnego ekonomicznie zarządzania energią.

Słuchacze dowiedzą się, jak w sposób racjonalny i bezpieczny rozpocząć własny projekt biznesowy, uwzględniający aktualne otoczenie prawne, najnowsze trendy światowe, a także strategie rozwoju Unii Europejskiej oraz Polski, przygotowane z myślą sprawnego wyjścia z kryzysów.

„Energetyka Odnawialna dla Biznesu”: zajęcia od 29 września

Rekrutacja na kolejną edycję programu „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” już się rozpoczęła. Pierwsze zajęcia odbędą się 29 października 2022 roku.

Więcej szczegółów na temat studiów znajduje się na stronie:  https://biznes.edu.pl/oferta/energetyka-odnawialna

Zapisy na spotkanie odbywają się przez formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem

Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej / IEO