Arkadiusz Przybył zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Santander Bank Polska

Arkadiusz Przybył zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Santander Bank Polska
Arkadiusz Przybył. Źródło: Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Arkadiusz Przybył złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Santander Bank Polska, skuteczną od 1 kwietnia 2024 roku, w związku z planowanym objęciem przez niego innej roli w ramach globalnej Grupy Banco Santander, podał Bank.

Od kwietnia 2023 roku Arkadiusz Przybył pełnił funkcję wiceprezesa zarządu kierującego Pionem Wealth Management i Ubezpieczeń w Santander Bank Polska. Obszar ten obejmuje Private Banking, Dom Maklerski oraz Ubezpieczenia.

Czytaj także: Powołanie nowego członka zarządu Santander Bank Polska

Arkadiusz Przybył – biogram

Posiada wieloletnie doświadczenia w bankowości. W latach 2017-2023 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu kierującego Pionem Bankowości Detalicznej w Santander Bank Polska S.A., czytamy na stronie internetowej Banku.

Wcześniej, między 2012-2017 rokiem, był prezesem zarządu Santander Consumer Banku, a w latach 2011-2012 pracował na stanowisku Business Director w Centrali Santander Consumer Finance w Madrycie, gdzie odpowiadał, między innymi, za rozwój strategii i działalności oraz integrację rynków, a także za projekty związane z przejęciami spółek oraz wsparcie i nadzorowanie działalności Santander Consumer Finance w Polsce.

W latach 2009-2010 Arkadiusz Przybył był dyrektorem wykonawczym w GE Money Bank, Łotwa i GE Money, Łotwa, a w okresie 2005-2008 pełnił funkcję dyrektora ds. Bankowości Detalicznej w GE Money, Europa Środkowo-Wschodnia, Siedziba Główna Zurych/Paryż.

W okresie 1997-2005 pracował jako Engagement Manager w McKinsey & Company, Warszawa.

Jest członkiem rad nadzorczych Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Santander Allianz oraz Santander Consumer Bank.

Od 2022 jest członkiem CEMS Strategic Board.

Czytaj także: Santander Bank Polska wypłaci 2,38 mld zł zaliczkowej dywidendy

Santander Bank Polska należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW.

Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Aktywa razem banku wyniosły 276,65 mld zł na koniec 2023 r.

Czytaj także: Karuzela kadrowa w bankach kontrolowanych przez państwo

Źródło: ISBnews, Santander Bank Polska