Alior Bank chce przyciągnąć klientów do IKE i IKZE dostępem do Netflixa

Alior Bank chce przyciągnąć klientów do IKE i IKZE dostępem do Netflixa
Fot. stock.adobe.com/diy13
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Za założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) lub Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w Alior Banku dostęp do Netflixa - to nowa promocja przygotowana przez bank.

Klienci, którzy zdecydują się na założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) lub Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w oparciu o fundusze Alior TFI w oddziale Alior Banku, mogą zdobyć voucher o wartości 60 zł do wykorzystania na platformie Netflix. Wystarczy, że na jeden z produktów pozwalających gromadzić oszczędności na czas emerytury wpłacą min. 1000 zł i zarejestrują się na stronie konkursowej. Promocja trwa do 31 grudnia br. i obejmie sto pierwszych osób, które skorzystają z oferty.

Ulgi podatkowe dla posiadaczy kont IKE i IKZE

Konta IKE i IKZE to propozycje dostępne w ramach III filaru, pozwalające na gromadzenie dodatkowego zabezpieczenia finansowego na czas emerytury. Jedną z ich głównych zalet są przysługujące ulgi podatkowe. Oprócz tego, środki zebrane na kontach podlegają dziedziczeniu i nie są obciążone podatkiem od spadków i darowizn. Zarówno posiadacze IKE, jak i IKZE mają możliwość wcześniejszej wypłaty zgromadzonego kapitału. Oszczędności zebrane w ramach IKZE można również wykorzystać jako wkład własny do kredytu.

Czytaj także: Alior Bank: symulatory kredytów hipotecznych pomogą w wyborze oferty >>>

– Ulga podatkowa dla posiadaczy IKE polega na zwolnieniu z podatku od zysków, jeśli zgromadzone środki zostaną wypłacone przez właściciela po osiągnięciu przez niego wieku emerytalnego. Z kolei pieniądze wpłacane na IKZE można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Środki zgromadzone w ramach tych kont pozwalają na zbudowanie finansowego zaplecza, które na emeryturze może okazać się przydatnym zabezpieczeniem – mówi Dorota Białołęcka, menedżer Zespołu Funduszy Inwestycyjnych w Alior Banku.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja skierowana jest do osób, które założą jeden z produktów w oddziale Alior Banku w terminie od 16 września do 31 grudnia br. By z niej skorzystać, należy wpłacić na Alior IKE lub IKZE min. 1000 zł, a następnie zarejestrować się na stronie konkursowej Alior TFI. W ten sposób 100 pierwszych osób może otrzymać voucher o wartości 60 zł do wykorzystania na platformie Netflix.

Regulamin promocji oraz dokładną ofertę Alior IKE i IKZE można znaleźć na stronie internetowej Alior TFI oraz Biura Maklerskiego Alior Banku.

Źródło: Alior Bank