Alior Pay umożliwia przelanie na ROR pieniędzy z limitu kredytowego klienta za darmo na 30 dni

Alior Pay umożliwia przelanie na ROR pieniędzy z limitu kredytowego klienta za darmo na 30 dni
Źródło: Alior Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank udostępnił nową funkcjonalność w ramach limitu kredytowego Alior Pay. Dzięki opcji „Doładuj Konto” klienci mogą bezpłatnie zasilić swoje konto bankowe w Alior Banku pieniędzmi z limitu kredytowego Alior Pay. Ze środków tych można korzystać przez 30 dni za darmo, poinformował Bank.

Wachlarz usług dostępnych w ramach Alior Pay został rozbudowany o nową funkcję – „Doładuj Konto”. Dzięki tej opcji można bezpłatnie zasilić swój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku ze środków z przyznanego limitu kredytowego Alior Pay i korzystać z nich przez 30 dni za darmo.

Jeżeli w tym czasie klient nie spłaci całej kwoty, Bank automatycznie rozłoży ją na 11 oprocentowanych rat. Minimalna wysokość zasilenia rachunku to 500 zł, a maksymalna nie może przekroczyć kwoty przyznanego limitu kredytowego.

Czytaj także: Alior Bank rekomenduje przeznaczenie 570 mln zł z zysku za 2023 r. na dywidendę

Alior Pay umożliwia odraczanie płatności także za zakupy stacjonarne

Alior Pay to innowacyjny ekosystem usług dostępnych w ramach limitu kredytowego. Produkt ten wyróżnia się na rynku możliwością odraczania już wykonanych na koncie osobistym płatności i to nie tylko za zakupy online, ale także stacjonarne, jak również przelewów i zleceń stałych, na przykład opłat za energię elektryczną czy abonament, a także dokonanych wypłat z bankomatu.

Klienci, którzy zawarli umowę o limit kredytowy Alior Pay, mogą odroczyć wybraną transakcję na 30 dni za darmo. Użytkownik nie musi pamiętać o terminie spłaty, bo kwota pobierana jest z konta automatycznie.

W sytuacji, kiedy na koncie osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja zostanie automatycznie rozłożona na 11 kolejnych rat. Te same zasady spłaty, które obowiązują dla transakcji odroczonych, dotyczą również usługi „Doładuj Konto”. Skorzystanie z tej opcji dostępne jest po zawarciu umowy o limit kredytowy Alior Pay.  

Czytaj także: Alior Bank przeprowadził migrację Hurtowni Danych do chmury publicznej

Strategia „Bank na co dzień, Bank na przyszłość”

– Naszym celem jest, aby bankowość mobilna była pierwszym punktem styku z klientami i konsekwentnie realizujemy to założenie w ramach strategii „Bank na co dzień, Bank na przyszłość”. Udostępnienie opcji doładowania konta w ramach limitu kredytowego Alior Pay jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Dostępność do środków ma być alternatywą dodatkowej gotówki. Dzięki świeżemu podejściu i umiejętności szybkiego reagowania na potrzeby otoczenia, zaufało nam już ponad 4 mln klientów, z którymi możemy tworzyć nowoczesną bankowość – dodaje Marcin Goderski, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Produktów KI i Consumer Finance.

Aby uruchomić limit kredytowy Alior Pay, klient powinien posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku oraz aplikację mobilną Alior Mobile. W celu uruchomienia limitu kredytowego, w aplikacji należy wybrać transakcję do odroczenia oraz wypełnić wniosek o przyznanie limitu kredytowego.

Obecnie minimalna kwota transakcji, którą można refinansować wynosi 50 zł. Maksymalna kwota limitu kredytowego Alior Pay wynosi 3 tys. zł. Docelowo, narzędzie ma oferować szerszą gamę usług i jest krokiem w kierunku kompleksowego zarządzania finansami.

Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej Alior Banku w zakładce usługi Alior Pay.

Czytaj także: Alior Bank zmienia godziny pracy oddziałów w czwartki w związku ze szkoleniami pracowników

Źródło: Alior Bank