Revolut wprowadza możliwość konsolidacji kredytów zaciągniętych w innych bankach

Revolut wprowadza możliwość konsolidacji kredytów zaciągniętych w innych bankach
Źródło: Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut wprowadził na polski rynek kredyt konsolidacyjny, co ma ułatwić klientom spłatę kredytów udzielonych przez polskie banki, podał w swojej informacji prasowej.

Revolut, globalna aplikacja finansowa i europejski bank, gdzie swoje konto ma ponad 3,5 miliona polskich klientów, ogłosił udostępnienie nowego produktu w ofercie kredytowej: kredytu konsolidacyjnego.

O kredyt konsolidacyjny w Revolut Bank mogą już aplikować klienci w Polsce bezpośrednio z poziomu aplikacji (wersja 10.43 lub wyższa).

Dostawcą usług kredytowych jest działający w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego Revolut Bank, europejska instytucja posiadająca pełną licencję bankową, nadzorowana przez Bank Litwy oraz Europejski Bank Centralny.

Polska była jednym z pierwszych rynków na świecie, gdzie Revolut zaoferował klientom swoje produkty kredytowe. W grudniu 2020 roku debiutował nad Wisłą z kredytem konsumenckim i kartą kredytową (limit w obu przypadkach wynosił do 20 tys. zł).

Wartość wolumenu udzielonych przez Revolut Bank kredytów zł w Polsce w sierpniu 2024 roku była o 75% większa niż w roku ubiegłym (r/r).

Czytaj także: Revolut już droższy od starych i dużych banków

Revolut zrefinansuje tylko kredyty konsumenckie w polskich złotych

– Klienci posiadający kredyty złotowe w polskich bankach lub w Revolut mogą już aplikować o kredyt konsolidacyjny, także w wersji rozszerzonej o dodatkowe środki. Refinansujemy tylko kredyty konsumenckie w polskich złotych.

Podobnie jak w przypadku naszych kredytów konsumenckich, maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego, o którą można aplikować, to 150 tysięcy zł – powiedziała Paulina Donarska, Credit Product Manager w Revolut.

O kredyt konsolidacyjny aplikować można w prostym i szybkim procesie bezpośrednio z poziomu aplikacji. Informacje o możliwych do refinansowania kredytach pojawiają się automatycznie (na podstawie oficjalnie dostępnych źródeł) na ekranie telefonu.

Klient może zaznaczyć, które z nich chciałby skonsolidować i widzi od razu w aplikacji jaki wpływ dany wybór może mieć na wysokość całkowitej miesięcznej raty.

Czytaj także: Pakiet akcji Revolut wartości 500 mln dolarów na sprzedaż

Źródło: Revolut