Magdalena Rzeczkowska obejmuje stanowisko w Brukseli
„Chcemy wykorzystać jej (Magdaleny Rzeczkowskiej) dobre kontakty w strukturach Unii Europejskiej” – powiedział Arkadiusz Pączka portalowi.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) biuro w Brukseli otworzyła w marcu 2023 roku. Na jego czele stanął ekspert ds. gospodarczych i podatkowych Mariusz Korzeb, wskazał Business Insider.
Czytaj także: Bankowość i Finanse | Nieruchomości | ESG – istotny element strategii
FPP- EU Blue Deal – pozyskiwanie finansowania
„Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że jednym z pierwszych i kluczowych zadań, w jakie może się angażować w Brukseli była minister, będzie EU Blue Deal.
To program, który ma mieć wartość 390 mld euro. Dotychczas UE koncentrowała się na tzw. Green Deal, który dotyczył czystości powietrza. Nowa inicjatywa ma być skupiona na uzdatnianiu wody, oczyszczaniu jej i zatrzymywaniu w środowisku.
Pozyskiwanie finansowania na projekty ma się odbywać m.in. za pomocą tzw. niebieskich obligacji (blue bonds)” – czytamy w artykule.
FPP jest już aktywna w tej sprawie i chce przekonać unijnych urzędników, aby jak największy strumień euro z EU Blue Deal popłynął do Polski. Teraz pałeczkę w walce o interesy polskich firm przejmie była szefowa resortu finansów, podkreślił portal.
Czytaj także: Nowe „odpowiedzialne” fundusze TFI PZU
Magdalena Rzeczkowska – doświadczenie zawodowe
Magdalena Rzeczkowska na czele Ministerstwa Finansów stała od kwietnia 2022 roku. Z urzędem pożegnała się po przegranych przez PiS wyborach.
Wówczas nie zdecydowała się wejść do dwutygodniowego rządu, dla którego nie znalazł poparcia premier Mateusz Morawiecki, przypomniano także.
Magdalena Rzeczkowska niemal całą karierę zawodową była związana z resortem finansów. Przez cztery lata pracowała w Głównym Urzędzie Ceł. Później przeszła do MF, gdzie doszła do stanowiska dyrektora Departamentu Ceł.
W 2020 r. została szefową Krajowej Administracji Skarbowej.