ERGO Hestia sponsorem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego
– Budowa kapitału żelaznego wiąże się z wielkim zaangażowaniem naszych absolwentów, partnerów biznesowych i instytucjonalnych oraz indywidualnych darczyńców – podkreśla rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorz Mazurek.
– Dzięki tej energii, dzięki zasobom, które możemy pozyskać, jesteśmy w stanie w relatywnie krótkim czasie zrealizować marzenia wielu z nas.
Marzenia o tym, żeby tu, nad Wisłą, pojawił się ośrodek kształcenia biznesowego, który będzie nie tylko liderował w Europie Środkowo-Wschodniej, ale będzie topowym ośrodkiem Europy, a może i świata – dodaje rektor ALK.
Czytaj także: Podsumowanie Konferencji Katedr Finansów Poznań 2023
Współpraca biznesu i świata nauki
Pierwszy w polskim środowisku akademickim kapitał żelazny pozwoli Akademii Leona Koźmińskiego, we współpracy z wybranymi partnerami, gromadzić środki, które będą inwestowane.
Wypracowane zyski posłużą do sfinansowania strategicznych projektów wspierających rozwój młodych pokoleń, kadry akademickiej oraz badań naukowych. Pomysł zainspirowany jest osiągnięciami najlepszych zachodnich uniwersytetów.
– Wierzymy we współpracę biznesu i świata akademickiego i to dlatego postanowiliśmy dołączyć do tego projektu. Wiemy, że to inwestycja, która w dłuższej perspektywie może zmienić świat polskiej edukacji biznesowej – mówi Małgorzata Sztabińska, dyrektor Departamentu HR Grupy ERGO Hestia.
– Nasza dotychczasowa współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego pokazała najwyższy standard edukacji biznesowej, z której czerpią nasi pracownicy i menedżerowie. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym i innowacyjnym w skali Polski projekcie. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenia biznesowe w połączeniu z siłą edukacji Akademii stworzą prawdziwy efekt synergii – podkreśla.
W ramach rozpoczętej właśnie współpracy, eksperci ERGO Hestii oraz ALK będą mieli większe możliwości transferu wiedzy pomiędzy obiema organizacjami. Oba podmioty będą także wspólnie działać na rzecz wartości, które są tożsame dla obu stron – innowacyjność, wspieranie różnorodności, nowoczesne zarządzanie i kształcenie liderów.
Czytaj także: Rok Edukacji Ekonomicznej 2024 – wyjątkowa inicjatywa, wyjątkowe rocznice
Trzy lata wspólnych doświadczeń
Współpraca ERGO Hestii z warszawską uczelnią rozpoczęła się trzy lata temu. Akademia dostarczyła dla całej kadry sopockiej firmy wysokiej jakości szkolenia, realizując dwie edycje programu „Lider XXI wieku”.
Eksperci z Koźmińskiego poprowadzili także cykl szkoleń „Odważne Przywództwo”. Dodatkowo, wspólnie udało się otworzyć kierunek studiów „Zarządzanie w ubezpieczeniach” – dotychczas odbyły się dwie edycje.
Praktycy Akademii poprowadzili zajęcia z bloku zarządzania, natomiast kadra ERGO Hestii podzieliła się wiedzą ubezpieczeniową oraz swoim doświadczeniem biznesowym. Studia podyplomowe ukończyło 50 pracowników sopockiej firmy.
– Jako ubezpieczyciel jesteśmy znani z tego, że zawsze najważniejszą inwestycją jest dla nas rozwój i edukacja – tak pracowników, jak i doradców ubezpieczeniowych oraz naszych klientów. Współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego pozwala nam jeszcze lepiej tę misję realizować – dodaje Małgorzata Sztabińska.
Akademia Leona Koźmińskiego celuje w zapewnianie edukacji biznesowej osobom wyróżniającym się największym potencjałem – niezależnie od ich sytuacji materialnej. Współpraca z takimi partnerami jak ERGO Hestia to jeden z kluczowych elementów rozwoju uczelni.