78,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale ’23 wypracował VeloBank

78,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale ’23 wypracował VeloBank
Fot. VeloBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
VeloBank miał 78,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. br. i 357,5 mln zł zysku netto po trzech kwartałach działalności, podał Bank.

Wynik odsetkowy wyniósł 1 251,67 mln zł, a wynik z tytułu prowizji i opłat 19,49 mln zł od początku istnienia Banku, podano w raporcie.

„Wyniki finansowe VeloBanku pokazały, że nasza strategia była dobrze wyważona, a ambicje – realistyczne. Zbudowany potencjał okazał się wyższy, co pozwoliło nam zbliżyć się do ich realizacji już po dziewięciu miesiącach działalności. Udowodniliśmy, że na rynku wciąż jest przestrzeń do zagospodarowania i tworzenia nowej jakości bankowania.

Postawiliśmy na podejście, które skupia się na potrzebach klientów. Nie ustajemy w szukaniu dla nich dodatkowych korzyści i nawiązujemy partnerstwa, które pomagają nam budować nie tylko naszą pozycję banku uniwersalnego, ale też banku, który niczym fintech wykorzystuje możliwości, jakie daje współpraca z innymi sektorami.

Dzięki temu tworzymy unikatową wartość dla obecnych i przyszłych interesariuszy, bo aktualna suma bilansowa Banku wynosi ponad 46 mld zł” – powiedział prezes Adam Marciniak, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: VeloBank rozszerza współpracę z Prudential o kolejne ubezpieczenia

Wyniki finansowe VeloBanku po trzech kwartałach

„Ogłaszając nową strategię Zarząd VeloBanku założył osiągnięcie 400 mln zł zysku i 150 tys. VeloKont na koniec 2023 roku.

Dzięki konsekwentnej realizacji planów i zaangażowaniu zespołu doświadczonych pracowników, którzy dzień po dniu budują jego rosnącą wartość w oczach interesariuszy, Bank zbliżył się do realizacji tych założeń już na koniec I półrocza br.

W ciągu 9 miesięcy wypracował 357,5 mln zł skonsolidowanego zysku, przy czym w samym II kwartale br. było to 78,4 mln zł. Poziom zwrotu z kapitału (ROE) na koniec czerwca 2023 r. wyniósł 61%, a przy założeniu wyposażenia w kapitał na poziomie 12% całkowitego współczynnika kapitałowego to 32%. Suma bilansowa wyniosła 43,4 mld zł” – czytamy w komunikacie.

Skonsolidowane fundusze własne na 30 czerwca br. wyniosły 992 mln zł, a poziom wskaźnika kapitałowego TCR, dzięki zaliczeniu do funduszy regulacyjnych zysku wygenerowanego w okresie pierwszych 6 miesięcy działalności, wzrósł do poziomu 6,30%, tj. był o 1,89 pkt proc. powyżej poziomu z marca 2023 r.

Czytaj także: Suma bilansowa VeloBanku to już 44 mld złotych

160 tys. kont klientów VeloBanku

„O zaufaniu, jakim naszą markę obdarzyli klienci, najlepiej świadczy fakt, że liczba VeloKont, czyli naszego flagowego rachunku osobistego, przekroczyła już aktualnie 160 tys. – jesteśmy 10 tys. powyżej poziomu, który zakładaliśmy w naszej strategii na koniec 2023 roku” – dodał członek zarządu VeloBanku Mirosław Boda.

Aktywa Banku na koniec czerwca wynosiły 43,4 mln zł.

VeloBank jest bankiem, który powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj także: Dlaczego VeloBank stworzył VeloMarket?

Źródło: ISBnews