Suma bilansowa VeloBanku to już 44 mld złotych

Suma bilansowa VeloBanku to już 44 mld złotych
Fot. stock.adobe.com / OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
VeloBank w ciągu pierwszego pół roku działalności wypracował skonsolidowany, skumulowany zysk netto w wysokości 279 mln zł. Poziom zwrotu z kapitału (ROE) wyniósł 72%, a przy założeniu wyposażenia w kapitał na poziomie 12% całkowitego współczynnika kapitałowego - to ponad 26%, poinformował Bank.

Zgodnie z planem zyski generowane przez Bank w kolejnych okresach będą podstawowym źródłem dalszego wzmacniania jego kapitałów. Na koniec marca 2023 roku suma bilansowa Banku wyniosła blisko 41,5 mld zł, co oznacza jej stabilny wzrost w raportowanym okresie.

Celem strategicznym VeloBanku jest dalsze wzmacnianie jego fundamentów biznesowych i budowa niezbędnych kapitałów banku uniwersalnego, a tym samym realizacja zobowiązań wynikających z decyzji Komisji Europejskiej w zakresie poszukiwania nowego inwestora.

– Wyniki VeloBanku to dowód na skuteczność przyjętej przez nas strategii rozwoju i potwierdzenie, że na rynku jest miejsce dla prężnie działających średniej wielkości banków.

Naszym celem jest stałe zwiększanie atrakcyjności inwestycyjnej Banku poprzez budowę wartości zarówno dla obecnych, jak i przyszłych akcjonariuszy – mówi Adam Marciniak, prezes zarządu VeloBanku.

– Konsekwentnie budujemy zaufanie klientów do marki VeloBank, dzięki czemu suma bilansowa osiągnęła aktualnie poziom ok. 44 mld zł.

Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze, aby w tym roku zrealizować ambitne cele strategii, jaką zaprezentowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku – dodaje Mirosław Boda, członek zarządu VeloBanku ds. finansowych.

Czytaj także: Klienci VeloBanku mogą automatyczne płacić za przejazdy autostradami

140 tys. klientów z rachunkiem VeloKonto

Zgodnie z założeniami strategii, VeloBank wprowadził do swojej oferty wiele nowych produktów i usług, z których klienci mogą korzystać za pośrednictwem m.in. nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej.

Z wprowadzonego w listopadzie 2022 roku flagowego rachunku VeloKonto skorzystało do tej pory już blisko 140 000 osób. Bank aktywnie rozwija również ofertę kredytową zarówno w segmencie detalicznym, jak i firmowym.

Do oferty wróciły kredyty hipoteczne

W ostatnich miesiącach Bank poszerzył swoją propozycję m.in. o kredyt hipoteczny oraz finansowanie projektów OZE.

– Do oferty VeloBanku wróciły kredyty gotówkowe oraz ratalne, które proponujemy w nowoczesnej formule ułatwiającej zdalne zawarcie umowy. W połączeniu z wysoką płynnością oraz powiększającym się portfelem aktywów jest to wsparcie dla rentowności banku.

Powróciliśmy również na rynek kredytów hipotecznych i jako jeden z pierwszych banków zaoferowaliśmy naszym klientom Bezpieczny Kredyt 2% – mówi Adam Marciniak.

Czytaj także: W VeloBanku można zdalnie wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2%

Świat bardziej Velo

Zgodnie z przyjętą strategią, VeloBank rozwija usługi cyfrowe zarówno w obszarze platformy bankowej, jak i usprawnień dla klientów.

W ten sposób podkreśla swoje fintechowe aspiracje i potencjał, dodatkowo zwiększając atrakcyjność Banku w oczach potencjalnych inwestorów.

W drugim kwartale 2023 roku Bank udostępnił klientom całkowicie nową odsłonę bankowości mobilnej, które wraz z nowoczesną bankowością internetową stanowią cyfrową bramę dla Świata bardziej Velo.

Wdrożone zmiany w bankowości elektronicznej to także nowy system CRM, który pozwala na hiperpersonalizację relacji z klientami.

Czytaj także: Co decyduje o wyborze kanału kontaktu klienta z bankiem?

VeloBank w dwa miesiące uruchomił też VeloMarket – otwarty dla wszystkich sklep e-commerce, ze sprawdzonymi pod kątem środowiskowym produktami i usługami, w tym urządzeniami OZE wraz z procesem doradczym.

Udostępnia także EKO-kredyt, ułatwiający sfinansowanie szeroko rozumianej transformacji energetycznej.

***

Sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej VeloBanku za okres 6 miesięcy zakończony 31 marca 2023 roku dostępne jest pod adresem: https://www.velobank.pl/o-banku/wyniki-finansowe-grupy-kapitalowej-velobank-sa

Źródło: VeloBank