2800 podpisanych porozumień frankowych w mBanku

2800 podpisanych porozumień frankowych w mBanku
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci spłacający kredyty we franku szwajcarskim podpisali z mBankiem już ponad 2800 ugód. Każdy klient, który nie otrzymał jeszcze oferty ugody, może o nią zawnioskować samodzielnie na stroniembank.pl/ugody. Propozycja podlega negocjacjom - poinformował Bank.

Ugoda w mBanku polega na przewalutowaniu dotychczasowego kredytu we franku na złote. Jednocześnie zredukowany zostaje kapitał pozostający do spłaty.

Warunki umorzenia są ustalane indywidualnie i podlegają negocjacjom.

Przewalutowany kredyt jest oprocentowany zmienną lub okresowo stałą stopę procentową. Bank proponuje stopę stałą w wariancie znacznie atrakcyjniejszym niż w standardowej nowej ofercie – obecnie wynosi ona 4,99 proc.

Ugoda pozwala klientowi definitywnie wyeliminować ryzyko kursowe oraz ryzyko stopy procentowej  do 5 lat (w przyszłości oprocentowanie może się zmieniać w zależności od warunków na rynku).

Bank zawarł z klientami już ponad 2800 ugód. Klienci doceniają atrakcyjną stałą stopę oprocentowania kredytu po przewalutowaniu i indywidualne podejście banku do ich oczekiwań.

Czytaj także: Już ponad 20 tys. ugód z frankowiczami w PKO BP

Jak podpisać ugodę z mBankiem?

mBank planuje zaoferować ugodę wszystkim klientom spłacającym kredyty hipoteczne we frankach do połowy 2023 r. Jednak klienci nie muszą czekać na kontakt ze strony banku. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie mbank.pl/ugody.

Informację o propozycji ugody bank przekazuje m.in. mailem. Szczegółowe warunki klienci negocjują telefonicznie z wyznaczonym doradcą banku. Dlatego warto zadbać o aktualność danych kontaktowych podanych bankowi. Ugodę podpisuje się w wybranej placówce banku podczas jednej wizyty. Nie ma konieczności zatwierdzenia ugody przed sądem polubownym.

Dlaczego warto podpisać ugodę?

 • Bank zmniejszy kwotę kredytu, która została do spłaty.
 • Klient zyska nawet 5 lat bez ryzyka wzrostu oprocentowania, jeśli wybierze oprocentowanie okresowo stałe.
 • Bank zmieni kredyt na złotowy pozbawiony ryzyka kursowego.
 • Jeśli klient korzysta z ubezpieczenia NWW, bank pomniejszy pozostałą kwotę kredytu o koszty wpłacone na to ubezpieczenie.
 • Ugoda to mniej formalności.

Czytaj także: Przewalutowanie kredytu frankowego: czy zwrot nadwyżki jest opodatkowany?

Mniej kredytów frankowych

  Tymczasem jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej kredyty frankowe stanowią coraz mniejszą część portfela kredytowego całego sektora bankowego.

  Czytaj także: Kredyty frankowe: do Sądu Polubownego przy KNF trafiło 31,5 tys. wniosków o mediację

  Źródło: mBank