Już ponad 20 tys. ugód z frankowiczami w PKO BP

Już ponad 20 tys. ugód z frankowiczami w PKO BP
Fot. stock.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO BP zawarł do tej pory ponad 20 tys. ugód z frankowiczami, a 73 proc. spraw, które trafiają do Sądu Polubownego przy KNF zakończyło się podpisaniem ugody - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe Banku.

„Mimo wysokiego poziomu złotowych stóp procentowych na przełomie listopada i grudnia obserwujemy zwiększenie liczby wniosków składanych przez klientów o prawie 100 proc. w porównaniu z poprzednimi miesiącami II i III kwartału 2022 roku.

Naszym zdaniem, program spełnia swoje założenia – stał się realną pomocą dla osób spłacających swoje kredyty hipoteczne w CHF: pozwala uwolnić się od ryzyka walutowego oraz jest wygodną i pewną alternatywą dla długotrwałej i kosztownej drogi sądowej” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: Szef KNF o kredytach frankowych: banki powinny angażować się w rozwiązania ugodowe

Zachęty do mediacji dla klientów

„Staramy się aktywnie zachęcać klientów do mediacji z bankiem m.in. poprzez kampanie telefoniczne, pisemne zaproszenia do mediacji czy zachęty podczas wizyty w oddziale.

Prowadzone działania spowodowały wzrost zainteresowania klientów” – dodano.

Czytaj także: Kredyty frankowe: PKO Bank Polski zapowiada ulepszenie procesu ugód

Konwersja waluty kredytu

PKO BP w październiku 2021 roku uruchomił – jako pierwszy na rynku – program ugód dla kredytobiorców frankowych, który zakłada konwersję waluty kredytu na PLN, tak jakby od początku był kredytem złotowym.

Czytaj także: Przewalutowanie kredytu frankowego: czy zwrot nadwyżki jest opodatkowany?

Źródło: PAP BIZNES