Zmiany kadrowe w MCI Capital

Zmiany kadrowe w MCI Capital
Źródło: MCI Capital
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowymi partnerami inwestycyjnymi w MCI zostali Paweł Sikorski i Tomasz Mrozowski, zaś menedżerem inwestycyjnym - Wojciech Degórski. Michał Górecki awansował na stanowisko starszego partnera inwestycyjnego, poinformowała Spółka.

– Warunki rynkowe oceniamy jako bardzo atrakcyjne, dlatego poszerzamy i wzmacniamy zespół inwestycyjny.

MCI ma unikalny model działania „deal-by-deal carry” i strategię inwestycyjną skoncentrowaną na lokowaniu 30-100 mln EUR na transakcję w segmencie technologii i wykupów cyfrowych.

To wszystko stwarza idealne warunki do rozwoju kariery i odniesienia sukcesu przez profesjonalistów z branży private equity – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający MCI.

Czytaj także: Zbigniew Jagiełło formalnie szefem Rady Nadzorczej w MCI Capital

Paweł Sikorski dołączył do zespołu jako nowy partner inwestycyjny, który skupi się na sektorach e-commerce, marketplace i Consumer SaaS oraz będzie wspierał rozwój MCI na wybranych rynkach zagranicznych.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, głównie w private equity, venture capital oraz bankowości inwestycyjnej.

W swojej karierze doradzał i realizował wiele transakcji fuzji i przejęć oraz spółek giełdowych o wartości ponad 1 mld zł.

Przed dołączeniem do MCI pracował w Enterprise Investors, Citigroup i BBI Capital, był współzałożycielem funduszy venture capital Protos i Protos Next.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Mrozowski to nowy partner inwestycyjny, który skoncentruje się na sektorach cleantech, mobility i infrastruktury cyfrowej.

Będzie również odpowiedzialny za inwestycje w Europie Południowo-Wschodniej (Grecja, Rumunia, Bułgaria).

Ostatnie siedem lat spędził realizując projekty M&A o łącznej wartości 20 miliardów złotych w ramach grupy PLAY/Iliad w obszarze infrastruktury i telekomunikacji.

Przez 8 lat był w BCG, gdzie pomagał przekształcać, integrować i poprawiać efektywność firm w wielu sektorach.

Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Copenhagen Business School oraz KAIST Business School.

Czytaj także: Stefan Krüger partnerem inwestycyjnym w MCI Capital

Wojciech Degórski dołączył do MCI jako nowy menedżer inwestycyjny, który będzie wspierał spółki portfelowe funduszu w ich dalszym rozwoju oraz nowe procesy inwestycyjne.

Przed przyjściem do MCI pracował w warszawskim biurze 3TS Capital Partners, gdzie zapewniał wsparcie analityczne dla inwestycji w spółki z sektora technologicznego oraz współpracował bezpośrednio z zarządami spółek portfelowych przy budowie i wdrażaniu strategicznych inicjatyw biznesowych.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z tytułem magistra finansów i rachunkowości.

Michał Górecki awansował na stanowisko starszego partnera inwestycyjnego.

Koncentruje się na sektorach food, travel, fintech, proptech, omnichannel oraz inwestycjach MCI w eSky, Travelata, MarketFinance i Papaya Global.

Przed dołączeniem do MCI był odpowiedzialny za rozwój biznesu, zarządzanie portfelem i strategie wyjścia w tzw. family office o dużej wartości netto oraz pracował przy doradztwie w zakresie fuzji i przejęć. Posiada również bogate doświadczenie operacyjne, pełniąc funkcje CEO i CFO.

Ma kwalifikacje FCCA i jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj także: ESG: fundusz MCI Capital łączy gospodarkę cyfrową ze zrównoważonym rozwojem

Źródło: MCI Capital