Stefan Krüger partnerem inwestycyjnym w MCI Capital

Stefan Krüger partnerem inwestycyjnym w MCI Capital
Stefan Krüger Fot. Sylwia Kobrzyska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowym partnerem inwestycyjnym w MCI Capital został dr Stefan Krüger. Będzie odpowiadał głównie za projekty e-commerce i marketplace oraz rozwój firmy na wybranych rynkach zagranicznych.

Wcześniej Stefan Krüger był szefem warszawskiego biura Morgan Stanley, gdzie nadzorował działalność oddziału i był odpowiedzialny za bankowość inwestycyjną. Przez 11 lat pracy w Morgan Stanley zrealizował wiele transakcji M&A oraz na rynkach kapitałowych w naszym kraju, Europie Środkowo-Wschodniej, Niemczech i Turcji. Do najważniejszych należą: IPO Allegro i Avast, sprzedaż Allegro, Porsche AG, Polskie ePłatności, Pekao SA oraz przejęcie Slovak Telekom.

Kolejny międzynarodowy transfer MCI Capital w tym roku

– Przejście Stefana Krügera to kolejny międzynarodowy transfer MCI Capital w tym roku. Jego doświadczenie przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji na rynku e-commerce i marketplace oraz da impuls do rozwoju projektów inwestycyjnych w Niemczech, krajach nadbałtyckich oraz Skandynawii – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający MCI Capital. Stefan Krüger będzie także odpowiadał za nadzór nad spółkami portfelowymi: Morele, Pigu oraz Answear.

Czytaj także: Zbigniew Jagiełło szefem rady nadzorczej MCI Capital >>>

– Z podziwem obserwuję rozwój funduszu i prowadzone przez tę firmę inwestycje. Cieszę się, że swoim doświadczeniem będę mógł przyczynić się do tworzenia wartości dla inwestorów MCI, rozwoju spółek portfelowych, a także wspierania trendów cyfryzacji – mówi Stefan Krüger.

Nowy partner inwestycyjny MCI pochodzi z Niemiec. Ukończył Uniwersytet w Mannheim oraz ma doktorat (kwestie ESG) uzyskany w warszawskiej SGH.

Źródło: MCI Capital