Wynajem mieszkań lepszy od OFE?

Wynajem mieszkań lepszy od OFE?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zdaniem Filipa Kowarskiego z firmy moniter.pl, który był uczestnikiem X Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkaniczników można w ciągu 18 miesięcy zbudować swoją niezależność finansową używając do tego celu rynku nieruchomości.

Filip Kowarski: Nieruchomości to jest rzecz trudna, która po pewnym czasie staje się łatwa, bo jest schematyczna.

Receptą na finansowy sukces jest zbudowanie portfela nieruchomości na wynajem – zdradza tajemnicę swojego sukcesu Filip Kowarski z firmy moniter.pl.

Na początek wystarczy 20 tys. złotych wkładu własnego i znalezienie właściciela, z którym zostanie zawarta umowa na podnajem, np. na 5 lat. W tym czasie to my zarządzamy mieszkaniem i szukamy lokatorów.

Takie mieszkanie można podzielić na mniejsze samodzielne pokoje i wynajmować  je wszystkim chętnym – mówi Filip Kowarski.

Inny sposobem zarabiania jest okazyjny zakup mieszkania, wyremontowanie go i sprzedaż z zyskiem na rynku. Ale to mieszkanie można też zostawić i wynajmować już jako jego właściciel.

Uzyskaną nadwyżkę finansową z pierwszych wynajmowanych mieszkań należy przeznaczyć na poszukiwanie kolejnych mieszkań na wynajem.

W tym czasie trzeba już zatrudniać pierwszych pracowników, którzy przejmą w przyszłości zarządzanie naszym portfelem mieszkań kiedy my już osiągniemy niezależność finansową – podsumowuje Filip Kowarski.