Wsparcie Amazon Web Services dla start-upów: kredyty do 300 tys. dolarów

Wsparcie Amazon Web Services dla start-upów: kredyty do 300 tys. dolarów
Fot. stock.adobe.com / Gorodenkoff
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Amazon Web Services (AWS) ogłosił uruchomienie Generative AI Accelerator, globalnego programu skupiającego się na pomocy nowo powstałym start-upom w przestrzeni generatywnej sztucznej inteligencji. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 17 kwietnia 2023 roku. Firma uruchomiła również osobny program akceleracyjny dla wsparcia rozwiązań dla sektora obronnego, czytamy w komunikacie prasowym.

W trakcie 10-tygodniowego kursu założyciele wybranych start-upów, tworzących rozwiązania w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję przejdą szkolenie ze strategii wprowadzania takich narzędzi na rynek, optymalizacji uczenia maszynowego, a także otrzymają dostęp do najnowocześniejszych modeli i narzędzi AI.

Kolejne korzyści z programu to m.in.:

– przyznanie wybranym kandydatom do 300 tys. USD kredytów aktywacyjnych (AWS Activate Credits),
– wsparcie mentorów – zarówno technologiczne, jak biznesowe – dopasowane do branży, rynku i etapu rozwoju,
– sesje demonstracyjne z potencjalnymi inwestorami i klientami,
– możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z ekspertami branżowymi.

AWS od ponad dwudziestu lat zaangażowany jest w rozwój technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Otwarcie tego akceleratora wpisuje się w misję AWS w kierunku demokratyzacji i szerszego dostępu nowych technologii.

Czytaj także: Rosnący rynek cybersec szansą dla start-upów z Polski

Europejski Akcelerator Obrony

AWS ogłosił również Europejski Akcelerator Obrony dla start-upów związanych z sektorem obrony i bezpieczeństwem narodowym, skupionych m.in. na tematyce cyberodporności, bezpieczeństwa energetycznego i możliwości bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy organizacjami związanymi z sektorem obronnym.

Oprócz kredytów aktywacyjnych AWS dla wybranych kandydatów, uczestnicy 4-tygodniowego programu przejdą także szkolenia w zakresie korzystania z technologii firmy w chmurze, otrzymają opiekę mentorską organizacji sektora obronnego i wsparcie ekspertów technicznych, a także doradztwo biznesowe związane z wejściem na rynek oraz podpowiedzi dotyczące strategii inwestycyjnej.

Czytaj także: Polski FinTech: nadchodzi kluczowy moment dla sektora

Warunki uczestnictwa w programach Amazon Web Services

Podobnie jak w przypadku AI, start-upy zgłaszające się do programu mogą pochodzić z całego świata.

Warunkami przystąpienia są m.in. chęć współpracy z organizacjami z europejskiego sektora obronnego, a także propozycja w jaki sposób wykorzystano by technologie chmurowe AWS do rozwiązywania wyzwań stojących przed sektorem obronnym.

Program realizowany jest przez AWS we współpracy z brytyjską firmą Plexal, wspieraną przez rząd Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Dreams Technology i Cashbene laureatami 5. edycji akceleratora RBL_START Alior Banku

Źródło: Amazon Web Services