Włodzimierz Kocon nie jest już wiceprezesem BGK

Włodzimierz Kocon nie jest już wiceprezesem BGK
Włodzimierz Kocon, wiceprezes zarządu BGK.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 31 stycznia br. Włodzimierza Kocona z funkcji wiceprezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), podał bank.

Włodzimierz Kocon od ponad 20 lat jest związany z działalnością inwestycyjną i rynkiem nieruchomości. Zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w PwC, Von der Heyden Group, APP Polska oraz Gerald Eve International. W latach 2007-2013 był dyrektorem Biura Sektora Nieruchomości w PZU Asset Management/TFI PZU i odpowiadał m.in. za inwestycje na rynku nieruchomości.

W 2013 r. pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, współtworząc koncepcję Funduszu Mieszkań na Wynajem. Był jednym z autorów strategii inwestycyjnej spółki BGK Nieruchomości. Odpowiadał także za jej wdrożenie jako prezes zarządu.

W 2016 r. powrócił do BGK i objął stanowisko wiceprezesa zarządu. Odpowiadał za pion działalności zleconej, w tym programy mieszkaniowe. Od 2020 nadzorował pion sprzedaży i produktów.

Jest absolwentem wydziału Ekonomiczno-Społecznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (d. SGPiS). Ukończył także studia MBA na Politechnice Warszawskiej.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP.

BGK realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą.

Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne.

Źródło: ISBnews, Bank Gospodarstwa Krajowego / BGK