W ostatni weekend czerwca wrocławianie mieli okazję porozmawiać z samym Johannem Straussem!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130705.strauss.rozmawia.z.publicznoscia.250x166W nowoczesnej odsłonie i nietuzinkowym przebraniu  kompozytor zjawił się nie gdzie indziej jak właśnie na Placu Solnym ˗ ulubionym miejscu spotkań i spacerów wrocławian. Prócz historii i ciekawostek na temat Wiednia gaworzył, doradzał i żartował z przechodniami.

Jak to możliwe?

Postać Johanna Straussa mogła ożyć dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Tak zwana „augentemted reality”, czyli rzeczywistość rozszerzona,  to specjalny system pozwalający na połączenie świata rzeczywistego z tym generowanym komputerowo. Biuro Promocji Turystyki Wiednia WienTourismus już po raz drugi wykorzystało tego rodzaju rozwiązanie do promocji stolicy Austrii. Event na Placu Solnym we Wrocławiu trwał przez cały weekend (28 – 30 czerwca 2013 r.)
i zgromadził około 15000 zainteresowanych.

Wiedeński odlot w trójwymiarze

Prócz spotkania z avatarem uczestnicy imprezy mieli możliwość odbycia wirtualnej podróży po Wiedniu, posłuchania koncertu Filharmoników Wiedeńskich, a także wzięcia udziału w niezwykłej grze działającej na zasadzie nowoczesnej technologii „human joystick”. Choć każdy z elementów imprezy wzbudzał radość i zaciekawienie, to niewątpliwym numerem jeden była właśnie gra „human joystic”, w której można było wygrać atrakcyjny pobyt w Wiedniu dla dwojga. Każdego dnia do zabawy przystępowało około 300 osób. W grze brały udział zarówno małe dzieci w towarzystwie rodziców, młodzież, jak również całkiem zacni seniorzy. Dla każdego z nich cel był ten sam: Wiedeń!

….ale zwycięzca jest tylko jeden

Zwycięzca zostanie wytypowany 11 lipca. Osoba, która zdobyła największą ilość punktów w grze oraz wysłała swoje zdjęcie na adres strauss@vienna.info może być pewna już dziś, że wiedeńska przygoda na pewno przyniesie jej wiele radości i uśmiechu.
130705.plac.solny.wroclaw.500x333130705.strauss.opowiada.o.wiedniu.500x333

Zdjęcia: WienTourismus/ Anna Kowalska

Źródło: WienTourismus