VeloBank objął największą w tym roku na rynku krajowym emisję obligacji korporacyjnych

VeloBank objął największą w tym roku na rynku krajowym emisję obligacji korporacyjnych
Źródło: Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Należący do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) Podmiot Zarządzający Aktywami wyemitował obligacje o wartości 4,7 mld zł oraz 240 mln euro, podał fundusz. Całość emisji przeprowadzonej w trybie private placement objął VeloBank.

„Należący do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Podmiot Zarządzający Aktywami S.A. wyemitował obligacje o wartości 4,7 mld zł oraz 240 mln euro. Jest to największa emisja obligacji korporacyjnych w Polsce w 2023 r. Całość emisji przeprowadzonej w trybie private placement objął VeloBank” – czytamy w komunikacie.

Emisja obligacji jest częścią procesu wydzielenia wybranych praw majątkowych z VeloBanku i przeniesienia ich do Podmiotu Zarządzającego Aktywami, przeprowadzonego w ramach rozpoczętej 30 września 2022 r. przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank.

Element przymusowej restrukturyzacji

Wydzielenie praw majątkowych to jeden ze standardowych instrumentów przymusowej restrukturyzacji. Polega ono na przeniesieniu wybranych praw majątkowych podmiotu w restrukturyzacji do wyspecjalizowanego podmiotu utworzonego przez Fundusz, wyjaśnił BFG.

Struktura wykorzystania instrumentu wydzielenia aktywów była przedmiotem decyzji Komisji Europejskiej w zakresie pomocy publicznej w związku z procesem przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku, podano także.

VeloBank powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Źródło: ISBnews