UOKiK: Polskie ePłatności mogą przejąć kontrolę nad BillBird

UOKiK: Polskie ePłatności mogą przejąć kontrolę nad BillBird
Fot. STOCK.ADOBE.COM/ ipopba
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności kontroli nad BillBird, podał urząd. W tej sprawie urząd przeprowadził badanie rynku.

Transakcja została zgłoszona do UOKiK na początku lutego 2019 r. Jej uczestnicy oferują doładowania do telefonów komórkowych (tzw. pre-paid) oraz obsługują różnego rodzaju transakcje płatnicze, podano.

„Koncentracja wywierała wpływ m.in na krajowy rynek dystrybucji (sprzedaży) doładowań do kont przedpłaconych za pomocą pieniądza elektronicznego paysafecard, prezes UOKiK skierował sprawę do II fazy i przeprowadził badanie rynku” – czytamy w komunikacie.

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe w sprawie koncentracji wykazało m.in., że paysafecard jest jednym z wielu dostępnych dla konsumentów rodzajów pieniądza elektronicznego, za pomocą którego można płacić w internecie. W związku z tym prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

29 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na przejęcie przez Innova Capital za pośrednictwem Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie e-Płatności (PeP) kontroli nad BillBird.

Źródło: ISBnews