„Terra Fidei”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

131125.bs.01.250xZiemia Święta była świadkiem wydarzeń zmieniających świat, świadkiem wydarzeń, z których wyrasta to kim dziś jesteśmy; bez względu na to na ile jesteśmy ludźmi wierzącymi i czy w ogóle nimi jesteśmy. Nie ma to większego znaczenia bo coś, co się zaczęło w Ziemi Świętej, zakorzenione zostało w kulturze, której jesteśmy dzisiaj częścią.

Ta wystawa – to pewna próba interpretacji, odczytania Pisma Świętego w miejscu gdzie ono powstawało, w przestrzeni, gdzie była głoszona Ewangelia. Jest to też próba zrozumienia żyjących tam ludzi, próba dostrzeżenia tygla kulturowo-religijnego W Roku Wiary wystawa „Terra Fidei” to jakby trochę rekolekcje, opowiedziane obiektywem fotograficznym.

Fotografując Ziemię Świętą chciałem w niej uchwycić ów „genius loci”, tę niezwykłość, niesamowitość ziemi, która nosiła Zbawiciela i słuchała Jego słów, która była świadkiem wydarzeń, jakie zmieniły losy świata.
Ks. Krzysztof W. Jończyk

Ks. Krzysztof Wojciech Jończyk: Twórca i inspirator płockiej Nieformalnej Grupy Teatralnej „Genezaret” oraz ciechanowskiej „Inicjatywnej Grupy Teatralnej”. Duszpasterz młodzieży i katecheta płockiej „Małachowianki”, ciechanowskiego „Krasiniaka”, duszpasterz akademicki. Autor tomików poetyckich i prozy. Uczestnik i laureat wielu konkursów literackich. Do niedawna w parafii pw. Św. M. M. Kolbego w Płońsku, obecnie Dyrektor KRC – Katolickiego Radia Ciechanów.

Wystawa fotografii ks. Jończyka to kolejna z wielu wystaw artystycznych jakie już cyklicznie od lat prezentujemy we wnętrzach naszego Banku.

Wystawę można zobaczyć w siedzibie Centrali Banku w Płońsku przy ul. Płockiej 28.
Zapraszamy wszystkich od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 17.00.

WPPiM
Źródło: www.bsplonsk.pl