Stocznia jachtowa Sunreef Yachts zdobywa nowe zamówienia na jachty o wartości 34 mln złotych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130624.sunreef.yachts.03.250x143Stocznia jachtowa Sunreef Yachts od lat poszerza gamę swoich jachtów i konsekwentnie zwiększa roczną produkcję. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, stocznia buduje obecnie nowe hale produkcyjne, gdzie roczna produkcja będzie wynosić 15-20 jednostek powyżej 60 stóp, w tym super jachty.

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach stocznia zdobyła dwa kolejne zamówienia na luksusowe katamarany żaglowe, super jacht Sunreef 82 DOUBLE DECK oraz nowy koncept Sunreef 60 LOFT, o łącznej wartości 34 milionów złotych. Oba jachty trafią do swoich właścicieli na przełomie przyszłego roku.

Sunreef 82 DOUBLE DECK zakupiony przez klienta z Abu Dhabi jest drugą jednostką tego nowego modelu super jachtu wykonanego z zaawansowanych materiałów kompozytowych. Będzie to pierwszy na świecie jacht ze składanym masztem. System, który zostanie na nim zainstalowany pozwoli skrócić jego wysokość z 34 m do 23,40 m, tak aby jacht przepłynął pod mostem na drodze do posiadłości klienta. Modna i jednocześnie ponadczasowa linia kadłuba wynika z nieustannych poszukiwań nowych inspiracji i rozwiązań estetycznych przy użyciu najnowszych technologii designerskich. Struktura DOUBLE DECK umożliwia umieszczenie dużej kabiny armatorskiej w części dziobowej jachtu oraz przestrzennego, jasnego salonu z wewnętrzną sterówką z widokiem na morze na śródokręciu. Aranżacja wnętrz jachtu i jego wystrój są wykonane na miarę na podstawie życzeń klienta. Czas budowy jednostki do 8-10 miesięcy.
130624.sunreef.yachts.01.600x203

Sunreef 60 LOFT sprzedany klientowi z Rosji jest jedną z najnowszych propozycji stoczni. Model ten posiada wszystkie zalety katamaranów Sunreef – nienaganną jakość konstrukcji, odpowiednio dostosowane luksusowe wykończenie oraz wysokie osiągi żeglugi, zachowując jednocześnie lekkość i zwrotność mniejszych jednostek. Sunreef 60 LOFT będzie w pełni zagospodarowanym i wyposażonym według specyfikacji przygotowenej przez stocznię, luksusowym jachtem z komfortowym zakwaterowaniem dla 6 osób w 3 przestronnych kabinach oraz 2 członków załogi w kabinie rufowej, dostępnej bezpośrednio przez kuchnię, tak aby najwygodniej korzystać z przestrzeni dla załogi i pozostawić maksimum intymności gościom na pokładzie. Kolor kadłuba to krwista czerwień, a wystrój wnętrz jaki wybrał klient to modna mieszanka drewna wenge i anegre z matowym wykończeniem. Czas budowy jednostki do 4-5 miesięcy.

Jesteśmy bardzo dumni z tych nieustannie napływających zamówień. Lata pozycjonowania się w niszy rynkowej jaką jest projektowanie i konstrukcja katamaranów na miarę przynosi bardzo dobre rezultaty. Nowy projekt Sunreef 82 będzie zawierał kilka przełomowych rozwiązań technologicznych, nad którymi nasi inżynierowie teraz intensywnie pracują. Jacht będzie na stałe pływał po wodach Emiratów Arabskich i tym samym przyspoży jeszcze sławy marce Sunreef w tym bardzo atrakcyjnym dla katamaranów regionie, wyjaśnia Francis Lapp, Prezes stoczni Sunreef Yachts.
130624.sunreef.yachts.02.600x203

Aktualnie negocjacje sprzedażowe na kolejne jednostki Sunreef są prowadzone z klientami z Francji, Rosji, USA, Brazylii, Chin oraz Dubaju.

Pola Jendraszek
PR & Marketing Assistant
Sunreef Yachts