Squire Sanders wspiera T-Mobile w sojuszu z Alior Bankiem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

alior.bank.01.400x200Prawnicy warszawskiego biura Squire Sanders doradzali T-Mobile w przygotowaniu strategicznej umowy o współpracy z Alior Bankiem, której celem jest zaoferowanie klientom operatora telefonii usług bankowych. To pierwszy w Europie tak kompleksowy projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej.

Zespół prawników Squire Sanders kierowany przez Partnera kancelarii dr Eligiusza Krześniaka, w którego składzie byli między innymi  Jacek Wiśniewski i Piotr Chochowski z biura w Warszawie, doradzał T-Mobile Polska w związku z zawarciem sojuszu strategicznego z Alior Bankiem. Celem współpracy jest między innymi zapewnienie wielokanałowego dostępu do oferty produktów i usług bankowych dla 15 milionów klientów T-Mobile w Polsce. Jest to pierwszy w Europie projekt kompleksowej współpracy pomiędzy spółką telekomunikacyjną a bankiem.

Sojusz ten umożliwi klientom dostęp do usług bankowych przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologii internetowej i mobilnej. T-Mobile będzie oferować klientom wybrane produkty, takie jak rachunki bankowe, depozyty, kredyty, pożyczki, limity kredytowe czy karty płatnicze, w swoich punktach sprzedaży, poprzez urządzenia mobilne, serwis internetowy i wirtualne oddziały.

Reprezentujemy T-Mobile od lat i z przyjemnością przyjęliśmy zlecenie obsługi prawnej tak innowacyjnego projektu współpracy, stawiającego naszego klienta w centrum rewolucji mobilnej mającej miejsce w sektorze bankowym” – powiedział kierujący zespołem prawników dr Eligiusz Krześniak. „Spodziewamy się, że tego rodzaju sojuszy będzie coraz więcej w Europie z uwagi na zapowiadaną zmianę dyrektywy PSD (Payment Service Directive), która reguluje usługi płatnicze i ma zastosowanie do dostawców tychże usług„.

Umowa o współpracy T-Mobile i Alior Bank podpisana została 13 grudnia 2013 roku. W dniu 23 stycznia 2014 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Alior Banku podjęło uchwały zatwierdzające stosowne elementy umowy. Obecnie zespół Squire Sanders doradza T-Mobile przy realizacji zapisów umowy.

Źródło: Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k.