„Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze” czyli eko przyspieszenie

„Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze” czyli eko przyspieszenie
Źródło: wachock.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zainicjował projekt "Sołtys - Ambasador Programu Czyste Powietrze". 23 lutego w Wąchocku, mieście osławionym dowcipami o sołtysie, odbyła się tegoroczna inauguracja spotkań z liderami społecznymi, poinformował NFOŚiGW.

Celem spotkania było wzmocnienie współpracy z sołtysami, którzy jako liderzy społeczni mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami, cieszą się ich zaufaniem.

Informacje pozyskane od sołtysów, ich opinie na temat wdrażania programu oraz najnowszych zmian w programie, będą cennym wkładem w dalszy rozwój programu Czyste Powietrze.

Czytaj także: Jakie zmiany w Kredycie Czyste Powietrze?

O programie Czyste Powietrze pod pomnikiem Sołtysa w Wąchocku

Pierwsze w tym roku spotkanie odbyło się w powiecie starachowickim, w województwie świętokrzyskim. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat nowych zasad Programu oraz korzyści płynących bezpośrednio dla mieszkańców, a wynikających z udziału w Programie.

Spotkanie przed pomnikiem Sołtysa w Wąchocku otworzył Ryszard Gliwiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Gościem spotkania był Paweł Mirowski, zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a także Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków.

Dalsza część wydarzenia odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku, był to m.in. występ Kapeli „Sołtysa z Wąchocka” i KGW z Wąchocka.

Czytaj także: Banki w nowej odsłonie „Czystego Powietrza”

O czym każdy sołtys wiedzieć powinien?

Doradcy Energetyczni przygotowali dla sołtysów szkolenie merytoryczne dotyczące programu Czyste Powietrze podczas, którego przedstawione zostały podstawowe informacje, które ułatwią pomoc przy wnioskowaniu o środki z programu. 

Poza wiedzą merytoryczną sołtysi zostali wyposażeni również w materiały promocyjne, które następnie będą dystrybuować na terenie swoich sołectw, tak aby móc jeszcze bardziej przybliżyć program mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

Czytaj także: Program Czyste Powietrze 2023 – nowe progi dochodowe, wyższa dotacja

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej