Skrytki depozytowe, Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę, wkrótce giełda złota online

Skrytki depozytowe, Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę, wkrótce giełda złota online
Źródło: Mennica Skarbowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę ‒ możliwość złożenia w depozycie wartościowych przedmiotów. Złoto, biżuterię, gotówkę, rodzinne precjoza, papiery wartościowe czy dzieła sztuki można przechowywać w jednym z największych skarbców w Polsce, umiejscowionym w podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie.

Docelowo ma zostać uruchomionych około 8000 różnej wielkości skrytek.

Nowa oferta Mennicy Skarbowej skierowana jest do klientów indywidualnych, ale także firm.

W opinii Zarządu Mennicy Skarbowej nowa usługa pozwoli na zapewnienie spółce nowego źródła dochodów, ale co ważniejsze na poszerzenie grupy klientów zainteresowanych także innymi usługami, przede wszystkim zakupem złota inwestycyjnego.

Warto także zaznaczyć, że oprócz zabezpieczeń wszystkie przedmioty przechowywane w depozytowych skrytkach komercyjnych objęte są dodatkową polisą ubezpieczeniową.

Depozyt może być również monitorowany on-line przez klienta za pośrednictwem zaawansowanych systemów lokalizujących.

Depozyt można otworzyć przez 24 godziny na dobę.

Ze względów bezpieczeństwa i potrzeby zachowania anonimowości klientów, w skarbcu może przebywać tylko jeden klient w tym samym czasie.

depozyty, skrytka bankowa
Źródło: Mennica Skarbowa

Czytaj także: Prezes NBP: gotówka jednym z filarów wolności obywateli

‒ Szacuje się, że co trzeci Szwed i co piąty Francuz posiada skrzynkę depozytową, a także 25 mln Amerykanów w taki sposób przechowuje swoje kosztowności.

Coraz więcej naszych klientów pyta o takie rozwiązanie, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowej usługi.

Dla spółki będzie to oczywiście nowe źródło przychodów, choć ważniejsze wydaje się, że w ten sposób możemy poszerzyć naszą grupę klientów zainteresowanych innymi usługami, w tym przede wszystkim zakupem złota inwestycyjnego ‒ komentuje Jarosław Żołędowski,Prezes Mennicy Skarbowej.

depozyty, skrytka bankowa
Źródło: Mennica Skarbowa

Czytaj także: Polacy dokładają złoto do swoich zrównoważonych portfeli inwestycyjnych

Skrytki depozytowe z system GPS na życzenie

Większość skrzynek jest wyposażonych między innymi w dwa różne zamknięcia, w tym tracking GSM wyspecjalizowanego systemu GPS, co zwiększa kontrolę dostępu i poziom bezpieczeństwa ‒ zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Poza kwestią bezpieczeństwa, istotna jest tu wygoda użytkowania poprzez dedykowaną aplikację mobilną, która umożliwia kontrolę położenia depozytu również z poziomu urządzeń mobilnych, na przykład telefonu. System rejestruje również pełną historię otwarć i zamknięć skrytki.

Mennica Skarbowa pracuje nad kolejnymi usługami, które planuje uruchomić dla swoich klientów. Mocno zaawansowane są między innymi prace koncepcyjne związane z uruchomieniem giełdy złota online.

Czytaj także: Mennica Skarbowa notuje najlepsze wyniki w swojej historii i myśli o przejściu na główny parkiet GPW

Źródło: Mennica Skarbowa