SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: zmienia się, oferuje więcej, wprowadza innowacje
Wraz z grupą 195 banków współtworzy Spółdzielczą Grupę Bankową, której usługi oferowane są w ponad 1700 placówkach.
W ofercie Bank proponuje m.in. usługę autoryzacji biometrycznej, gdzie za pomocą dłoni klienci, bez użycia karty, mogą realizować szereg operacji w urządzeniach zlokalizowanych w naszych strefach samoobsługowych.
Innowacyjna strategia
Proces digitalizacji jest bowiem istotnym elementem nowej strategii na lata 2018 – 2020, i w najbliższym czasie będą wdrażane przełomowe, wygodne, a zarazem bezpieczne rozwiązania dla klientów − bank stawia na innowacyjność.
Stąd też siedziba główna Banku Spółdzielczego w Toruniu została ostatnio gruntownie zmodernizowana. W nowo zaaranżowanych wnętrzach utworzono m.in.:
nowoczesne salki spotkań z klientami i partnerami biznesowymi,
kreatywne salki wspomagające pracę twórczą.
To również realizacja celów strategicznych banku zrzeszającego SGB-Bank SA, czyli: tworzenia nowoczesnej grupy bankowej, dysponowanie najnowszymi technologiami, wprowadzanie konkurencyjnej oferty produktowej.
W październiku toruński Bank 2018 r. otrzymał wyróżnienie „Made In Toruń”, podkreślające walory firmy, działającej zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesowej, oferującej produkty i usługi najwyższej jakości.
Bank Spółdzielczy w Toruniu ma swoje Oddziały w: Chełmnie, Chełmży, Lisewie, Łysomicach, Łubiance, Papowie Biskupim, Stolnie, Unisławiu, Wąbrzeźnie, Złejwsi Wielkiej.
Oddział w Wąbrzeźnie też w nowej odsłonie
Zmodernizowano również Oddział w Wąbrzeźnie. Klienci obsługiwani są w nowej formule. Bank postawił na:
szybkość = samoobsługa w strefach;
wygodę = biometria za pomocą naczyń krwionośnych;
komfort = profesjonalne doradztwo w nowoczesnych salkach spotkań.
Grzegorz Flanz, wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Toruniu powiedział, że:
− Dotychczasową placówką w Wąbrzeźnie był wątpliwej jakości lokal w budynku Urzędu Gminy. Taki stan odziedziczyliśmy po BS Chełmno, które zostało przejęte przez SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu wraz z początkiem 2018.
Placówka pełniła bardziej rolę punktu kasowego, miejsce realizacji prostych transakcji. Na spotkania doradcze nie było miejsca.
Tylko serdeczności Klientów i cierpliwości pracowników zawdzięczamy to, że jakoś dało się tam prowadzić działalność biznesową – podkreślił Grzegorz Flanz.
Nowy lokal wcale nie jest większy. Ale jest za to radykalnie inny. Nowoczesny wystrój, przyjazna aranżacja, odpowiednie salki na spotkania doradcze z klientami.
A do tego całodobowa strefa samoobsługowa, a w niej bankomat/wpłatomat z identyfikacją biometryczną (wpłaty i wypłaty bez konieczności użycia karty). Niedługo zresztą trafi tam także dodatkowy bankomat.
− Wąbrzeźno zasługuje na usługi finansowe na miarę XXI wieku. Cieszę się, że jako Bank stale dążący do podnoszenia standardów działania, możemy te standardy zaoferować mieszkańcom, przedsiębiorcom i rolnikom z Powiatu Wąbrzeskiego – dodał Grzegorz Flanz.