Rząd podjął uchwałę ws. Krajowej Strategii Edukacji Finansowej do 2030 roku

Rząd podjął uchwałę ws. Krajowej Strategii Edukacji Finansowej do 2030 roku
Fot. stock.adobe.com / Jakub
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rząd podjął uchwałę w sprawie przyjęcia polityki publicznej „Krajowa Strategia Edukacji Finansowej. Polityka na rzecz rozwijania kompetencji finansowych” do 2030 roku, przedłożoną przez ministra finansów, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

„Strategia określa ogólne ramy strategiczne w zakresie edukacji finansowej na lata 2024-2030 oraz pierwszy plan jej wdrażania na lata 2024-2026.

Powstała w ramach projektu Opracowanie krajowej strategii edukacji finansowej, który został zrealizowany ze środków Unii Europejskiej” – czytamy w komunikacie CIR.

Czytaj także: Rok Edukacji Ekonomicznej to szansa, by zwiększyć świadomość finansową Polaków

Strategia Edukacji Finansowej- cele

Strategia ma na celu poprawę kompetencji finansowych mieszkańców Polski, które pomogą im w zwiększeniu odporności finansowej i dążeniu do podniesienia komfortu finansowego.

Wyznacza strategiczne kierunki działań w obszarze edukacji finansowej, które mają przynieść korzyści całemu społeczeństwu.

Ma doprowadzić do usunięcia luk i pokonania wyzwań w obszarze edukacji finansowej.

Ma za zadanie również zintegrowanie istotnych dla edukacji finansowej interesariuszy i wypracowanie jednolitego rozumienia znaczenia edukacji finansowej, podano także.

Własną strategię na rzecz edukacji finansowej realizuje obecnie około 60 państw.

Czytaj także: VIII. edycja Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2024 – podsumowanie

Źródło: ISBnews