Rusza CyberMocn@ Szkoła ‒ jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni

Rusza CyberMocn@ Szkoła ‒ jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni
Źródło: Citi Handlowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pandemia koronawirusa pokazała, jak wiele jest do zrobienia w zakresie nie tylko edukacji cyfrowej, ale przede wszystkim bezpieczeństwa w sieci oraz wykorzystania nowych technologii dla prowadzenia ciekawych i angażujących zajęć dla dzieci i młodzieży ‒ podkreśla bank Citi Handlowy w przesłanym komunikacie.

#DorotaSzostekRustecka: Projekt CyberMocn@ Szkoła, o tym jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni oraz jak wykorzystać jej potencjał dla rozwoju swojej szkoły i codziennego nauczania #Cyberbezpieczeństwo #FundacjacitiHandlow #ZBP @WIBinstytut @Citi_Handlowy

Projekt CyberMocna Szkoła skierowany jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców oraz nauczycieli języka angielskiego. Projekt realizowany jest przez Fundację Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

W projekcie udział wezmą eksperci z projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, funkcjonującego przy programie Bankowcy dla Edukacji, prowadzonym przez Związek Banków Polskich

Partnerem projektu jest szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage.

Narzędzia i rozwiązania usprawniające pracę nauczyciela z uczniem

Program profesjonalnych szkoleń został przygotowany w oparciu o pogłębione badania potrzeb nauczycieli w dobie COVID -19 i ma na celu wsparcie ich w codziennych obowiązkach.

Jego zadaniem jest wyposażenie uczestników w narzędzia i rozwiązania technologiczne, usprawniające codzienną pracę z uczniem (również w trybie on-line). Dodatkowo program ma na celu dostarczenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, jak poruszać się w świecie wirtualnym, by unikać różnego rodzaju związanych z nim zagrożeń.

Czytaj także: Pandemia koronawirusa nie zatrzymała działań banków wspierających edukację finansową uczniów, studentów i seniorów

Jak mówi Dorota Szostek-Rustecka, Prezes Zarządu Fundacji Citi Handlowy:

‒ Od momentu zamknięcia szkół docierały do nas sygnały o wyzwaniu jakim dla rodziców, dzieci, ale także nauczycieli jest edukacja zdalna.

Z dużym uznaniem przy tym przyglądaliśmy się nauczycielom języków obcych, którzy najszybciej adaptowali się do nowych warunków.

Citi Handlowy z kolei ma ogromne doświadczenie w zakresie realizacji projektów edukacyjnych dot. cyberbezpieczeństwa w sieci.

Postanowiliśmy więc wykorzystać te doświadczenia i stworzyliśmy projekt CyberMocna Szkoła – o tym jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni oraz jak wykorzystać jej potencjał dla rozwoju swojej szkoły i codziennego nauczania. 

Czytaj także: Akcja Komputer dla Ucznia – 30 czerwca 2020 – Podsumowanie

Tonia Bochińska, współwłaścicielka szkoły języka angielskiego Early Stage podkreśla, że edukacja zdalna to wyzwanie, przed którym stoi szkoła XXI wieku:

‒ Na samym początku pandemii, gdy zostały zamknięte szkoły, nie myśleliśmy, że uda się nam przenieść kilkadziesiąt tysięcy naszych uczniów do nauczania zdalnego. Musieliśmy w bardzo krótkim czasie wymyślić i stworzyć taką formułę, która odpowiadałaby zarówno rodzicom jak i samym uczniom. Udało się nam to.

Obecnie szlifujemy nasz model nauczania, zarówno w systemie tradycyjnym, jak i zdalnym. Uważam, że jako odpowiedzialna firma, powinniśmy podzielić się uzyskaną wiedzą. Stąd nasza obecność w projekcie CyberMocn@ Szkoła.

Czytaj także: Nowy rok szkolny: co drugi rodzic boi się, że jego dziecko zarazi się w szkole koronawirusem

Zajęcia od października do kwietnia

Podczas zajęć realizowanych między październikiem 2020 a kwietniem 2021, nauczyciele, którzy będą brać udział w projekcie otrzymają scenariusze zajęć, dostęp do tematycznych webinarów i podcastów.

Zajęcia poprowadzą renomowani specjaliści z danych dziedzin.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie.

Więcej informacji na stronie: >>>

Źródło: Citi Handlowy