Ranking banków oszczędnościowo-inwestycyjnych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bos.bank.02.250.170Bank Ochrony Środowiska znalazł się w ścisłej czołówce banków oszczędnościowo - inwestycyjnych w II połowie 2012 roku. W rankingu przygotowanym przez Comperia.pl, BOŚ zdobył trzecie miejsce.

Eksperci z firmy Comperia.pl, jednego z największych portali specjalizujących się w badaniu i porównywaniu finansowym ofert, wzięli pod lupę produkty oszczędnościowo – inwestycyjne, które były dostępne w 32 bankach w II połowie 2012 r.

Wśród wyróżnionych znalazł się Bank Ochrony Środowiska, zajmując w zestawieniu trzecie miejsce. W ofercie BOŚ najkorzystniej wypadły pozycje: oprocentowanie lokat rocznych i półrocznych oraz oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Oferty banków zostały prześwietlone pod kątem m.in.: lokat, ich okresu oszczędzania, rodzaju oprocentowania, minimalnego wkładu początkowego, kont, czy lokat w obcych walutach, jak też produktów strukturyzowanych oraz funduszy inwestycyjnych. Opublikowany pod koniec stycznia ranking obejmujący 17 kategorii pokazuje w jakich bankach można było liczyć na najbardziej elastyczną i kompleksową ofertę oszczędnościową w II połowie 2012 r.

Jak wynika z podsumowania raportu zamieszczonego na stronie www.comperia.pl różnice między BOŚ a czołówką były nieznaczne. BOŚ uzyskał 16,07 punktów, tracąc do drugiej lokaty  tylko 0,39 punktu, a do zwycięzcy rankingu zaledwie 1,5. Jak wynika z analizy ekspertów Comperia.pl wystarczą niewielkie zmiany oprocentowania, np. lokat, by wśród liderów mogło dojść do przetasowań.