Raiffeisen Digital Bank postawił na Kontomatika przy rozwoju produktów finansowych

Raiffeisen Digital Bank postawił na Kontomatika przy rozwoju produktów finansowych
Fot. Raiffeisen Digital Bank, Kontomatik
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kilka tygodni temu, w Polsce zadebiutowała marka Raiffeisen Digital Bank należąca do Raiffeisen Centrobank AG. To nowa marka działająca w pełni online, a jej pierwszym produktem dostępnym na jesieni w naszym kraju ma być pożyczka gotówkowa dla klientów indywidualnych. Partnerem wspierającym budowę tego i kolejnych planowanych rozwiązań jest Kontomatik.

Oferta pożyczki dostępna jest już dla klientów indywidualnych w Polsce. Marka Raiffeisen Digital Bank dostosowuje ofertę do oczekiwań konsumentów, którzy szukają nowoczesnych i prostych rozwiązań finansowych. Dlatego też, proces wnioskowania i otrzymania pożyczki ma odbywać się całkowicie online. Poprzez aplikację mobilną klient będzie mógł sprawnie złożyć wniosek, bez potrzeby wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności i bez wizyt w oddziałach.

Infrastruktura oparta na otwartej bankowości

Będzie to możliwe również za sprawą Kontomatika, który wspiera Raiffeisen Digital Bank jako dostawca infrastruktury opartej na otwartej bankowości.

Czytaj także: Raiffeisen Digital Bank do współpracy wybrał polski start-up SLS >>>

“Współpraca z Kontomatikiem da naszym klientom możliwość łatwego i szybkiego potwierdzenia tożsamości oraz udostępnienia historii finansowej. Te usprawnienia wprowadzamy z myślą o naszych klientach – chcemy oferować im wyłącznie innowacyjne produkty, dlatego cieszymy się, że partnerstwo z Kontomatikiem pozwala nam zastosować najnowsze rozwiązania technologiczne” – mówi Kamil Niewiatowski, Country Manager Raiffeisen Digital Bank na Polskę.

Finanse w wydaniu cyfrowym są w Polsce coraz popularniejsze, przede wszystkim wśród klientów indywidualnych.

“To dynamicznie rozwijający się obszar, którego dzięki marce Raiffeisen Digital Bank możemy być częścią. Wierzymy, że będziemy mogli aktywnie wspierać rozwój i dzialalność naszego Partnera w Polsce i czekamy na to z niecierpliwością” – podsumowuje Patryk Pietrzak, Członek Zarządu w Kontomatik.

Źródło: Raiffeisen Digital Bank, Kontomatik