PZU i Alior Bank ogłaszają nabór dla start-upów w ramach RBL_START #COVID-19
Projekty, które mają szansę na wsparcie, dotyczą takich obszarów, jak:
– prewencja, diagnostyka i leczenie koronawirusa,
– edukacja społeczna w tym zakresie,
– rozwiązania ułatwiające korzystanie z usług online, szczególnie przez seniorów,
– projekty ułatwiające firmom przenoszenie usług do kanałów zdalnych.
– produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe klientów w związku z pandemią koronawirusa oraz w podobnych kryzysowych sytuacjach, podano.
Czytaj także: Koronawirus: PZU uruchamia zdalne konsultacje medyczne >>>
„Zależy nam na promowaniu pomysłów, które mają szeroki wymiar społeczny. Służą leczeniu, diagnostyce, prewencji i edukacji. Cenne będą też inicjatywy, które pomagają w doskonaleniu usług i oferty ubezpieczeniowej oraz bankowej, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów w okresie kryzysu wywołanego wirusem. Dotyczy to przykładowo rozwoju zdalnych procesów i ulepszaniu ich tak, by bez większego wysiłku mogli z nich korzystać wszyscy klienci, wśród nich osoby starsze” – powiedział dyrektor ds. innowacji w PZU Marcin Kurczab, cytowany w komunikacie.
Na co mogą liczyć zwycięskie projekty?
Zwycięskim start-upom PZU i Alior Bank oferują współpracę i wsparcie swoich ekspertów w realizacji projektów, a także pomoc w ich rozpowszechnianiu. Partnerem technologicznym wspierającym inicjatywę RBL_START #COVID-19 jest Microsoft.
Jak zaznaczył dyrektor Daniel Daszkiewicz w Alior Banku, w obecnej sytuacji pandemii kryteriami wyboru projektów, oprócz ich realnego efektu społecznego, będą łatwość i szybkość wdrożenia na szeroką skalę.
Zgłoszenia są przyjmowane do 26 kwietnia.
Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r
Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.