Przelew prosto do bankomatu z BRE Bankiem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bre.bank.01.250x129Przekaz pieniędzy do odbioru w bankomacie przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - to nowa usługa, która pojawia się w systemie bankowości elektronicznej iBRE. Innowacyjne rozwiązanie przygotowane we współpracy z HalCash będzie dostępne dla klientów BRE Banku już od 20 grudnia 2012 r.

Usługa zlecenia przelewu HalCash umożliwia natychmiastowe przesłanie i wypłatę pieniędzy z bankomatu przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Klient banku definiuje w systemie bankowości elektronicznej numer telefonu osoby, której chce przekazać pieniądze, kwotę przelewu i kod PIN, zabezpieczający transakcję. Po chwili wskazany odbiorca otrzymuje wiadomość SMS z kodem referencyjnym umożliwiającym wypłatę gotówki. Znając ten kod i PIN ustanowiony dla danej operacji wybiera w bankomacie opcję „Przekaz pieniężny” lub „Wypłata bez karty” i postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie po chwili może otrzymać przeznaczoną dla niego kwotę.

Usługa HalCash to odpowiednik przekazów pieniężnych, z tym, że jest zdecydowanie wygodniejsza, bo nie wymaga wizyt w oddziałach. Z jednej strony mamy właściciela konta, który może wykonać przelew z własnego domu, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Z drugiej odbiorcę, który pobiera pieniądze błyskawicznie w dowolnym z wielu tysięcy bankomatów w całej Polsce – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku. – To bardzo wygodny sposób przekazywania środków nie tylko w nagłych wypadkach, ale również wypłaty bonusów, wynagrodzeń, zaliczek odszkodowań i wielu innych należności. To także kolejne po kartach przedpłaconych innowacyjne narzędzie marketingowe, pozwalające łatwo i szybko przekazać nagrody pieniężne osobom, które wygrały loterię lub  konkurs organizowany przez firmę – dodaje.

Usługa HalCash dla klientów BRE Banku będzie dostępna w sieci ponad 4 tys. bankomatów w całej Polsce (m.in. w ramach sieci Euronet). Lista miejsc, w których można zrealizować usługę znajduje się na stronie www.halcash.pl/pl/znajdz-bankomat/wyszukiwarka.html.Wypłaty można dokonać w czasie zdefiniowanym przez nadawę (do 30 dni od momentu otrzymania SMS-a z kodem referencyjnym). Maksymalna kwota przekazu w systemie to 2 000 złotych i zawsze musi być wielokrotnością nominału 50 złotych. Przelewy HalCash będą dostępne dla wszystkich klientów korzystających z bankowości elektronicznej BRE. – Aby korzystać z nowej usługi wystarczy zalogować się do platformy iBRE i wybrać nowy rodzaj zlecenia: „Przelew HalCash” – wyjaśnia Dariusz Nalepa.

HalCash jako jedyna współpracująca z bankiem firma w Polsce umożliwia natychmiastowe przesłanie i wypłatę pieniędzy z bankomatów dostępnych na terenie całego kraju. HalCash Central Eastern Europe zainaugurowała działalność w Polsce w 2010 roku. Firma jest częścią światowego systemu HalCash International, który stworzyło osiem hiszpańskich banków.

Źródło: BRE Bank