Projekt Jessica – szansa na finansowanie projektów miejskich

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

monety.03.250x"Finansowanie zwrotne rozwoju miast ze środków UE - Inicjatywa JESSICA" to nowa publikacja autorstwa Accreo Texand, która poświęcona została zagadnieniu sposobu finansowania inwestycji przy wykorzystaniu środków Inicjatywy JESSICA. Skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Procedury ubiegania się o pożyczkę, prawne zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielanej w ramach tej Inicjatywy i zasady łączenia preferencyjnej pożyczki z kredytem komercyjnym to podstawowe zagadnienia, które omawia publikacja.

JESSICA została wyodrębniona z funduszy strukturalnych i oferuje wsparcie w postaci niskooprocentowanych pożyczek. W Wielkopolsce, na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz na Śląsku można już składać wnioski o finansowanie. Do wykorzystania w programie jest 1 mld zł.

Inicjatywa JESSICA jest bardzo ważnym instrumentem do pozyskiwania finansowania między innymi na projekty, które są nastawiona na zysk. Takim projektom bardzo trudno jest uzyskać wsparcie finansowe w postaci dotacji ze środków UE.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl