Prezes InPostu o skierowanej do niego propozycji premiera

„Traktuję to jako zaproszenie przedsiębiorców do dialogu (…), jeśli uda nam się z dwudziestu propozycji wdrożyć chociaż pięć – to będzie to sukces polskich przedsiębiorców” – powiedział Rafał Brzoska.
Prezes InPostu wskazał w rozmowie z dziennikarzami, że w warunkach narastającego patriotyzmu gospodarczego w USA podnoszenie konkurencyjności jest istotne.
Czytaj także: Rok 2025 rokiem pozytywnego przełomu
Rząd i przedsiębiorcy w procesie dialogu i konsultacji
„Traktuję to jako bardzo konstruktywne wyzwanie, które ze strony środowisk przedsiębiorczych ma podnosić kluczowe kwestie deregulacyjne, tak ja to czytam.
Jeszcze oczywiście musimy porozmawiać, jak miałoby to wyglądać. Jedno mogę powiedzieć – bardzo wiele tych naszych propozycji może się panu premierowi nie spodobać, ale ważne, żeby je podnosić, żeby każdy mógł zrozumieć jak ważna jest konkurencyjność w dzisiejszym, zmieniającym się świecie” – powiedział Rafał Brzoska.
Czytaj także: Polacy na 6. miejscu w świecie pod względem przedsiębiorczości
Konkurencyjność wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców
„Bo to dziś widzimy, zwłaszcza ze strony narastającego patriotyzmu gospodarczego w USA. Jeżeli nie pójdziemy ścieżką dobrych praktyk, które widzimy w tego typu zmieniających się gospodarkach, to polegniemy.
Jeżeli będziemy tkwili w regulacjach, w tym, co narzuca nam Bruksela, to polegniemy. Myślę, że dla wszystkich jest to jasne, cieszę się, że pan premier to zauważył” – dodał.
Rafał Brzoska zapytany czego zabrakło w zaprezentowanej w poniedziałek (10.02.2025) na GPW przez premiera Donalda Tuska strategii rozwoju gospodarczego, powiedział:
„Konkretów (…) chciałbym widzieć, jak te elementy, o których mówił pan minister finansów, przekują się na konkrety”.