Prezentacja: BLIK – przedstawiamy nowy, powszechny polski system płatności mobilnych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Transakcje dokonywane za pomocą smartfonów to przyszłość płatności. Już teraz miliony posiadaczy smartfonów korzystają z zainstalowanych w nich mobilnych aplikacji bankowych. Klienci coraz chętniej przekonują się do aktywnego wykorzystywania telefonów jako wygodnego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi.

Polski Standard Płatności dostarcza BLIKA – rozwiązanie, które sprawia, że telefony – przyszłe centra osobistych finansów, zyskują nowe, niezwykle przydatne funkcje. Telefon staje się praktycznym narzędziem do dokonywania szeroko rozumianych płatności w tysiącach miejsc.

System płatności mobilnych BLIK umożliwia płatności w sklepach, wypłaty telefonem gotówki w bankomatach, płatności w internecie, a w przyszłości także wzajemne rozliczenia pomiędzy posiadaczami telefonów (tzw. płatności P2P).

Standard płatności oferowany przez PSP dostępny jest dla wszystkich uczestników polskiego rynku bankowego i budowany jest w oparciu o nowy system płatniczy. Zapewnia on możliwość podłączania aplikacji mobilnych różnych banków oraz agentów rozliczeniowych i wzajemne autoryzowanie/rozliczanie transakcji dokonywanych pomiędzy nimi.

Udziałowcami Polskiego Standardu Płatności Sp. z o.o. są: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski.

Co najważniejsze, standard jest otwarty na innych uczestników rynku, czyli na tych samych warunkach mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane banki i firmy polskiego rynku finansowego – mogą ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI