Pracownicy Kredyt Banku spełniają świąteczne marzenia dzieci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

swiety.mikolaj.250xW tym roku aż 205 dzieci ze świetlic środowiskowych we Wleniu, Oświęcimiu, Chojnie, Wyszkowie i Międzyrzecu Podlaskim znajdzie pod choinkami swoje wymarzone prezenty. Ich prośby spisane w listach do Św. Mikołaja spełnili pracownicy Kredyt Banku z całej Polski.

Pracownicy Kredyt Banku już po raz czwarty zaangażowali się w akcję „Qurier Św. Mikołaja”, organizowaną corocznie przez Fundację Przyjaciółka na rzecz potrzebujących dzieci. W ciągu czterech edycji spełnili już łącznie 917 marzeń małych podopiecznych ze świetlic środowiskowych.

Jak co roku w akcji wzięli udział członkowie zarządu, menedżerowie i pracownicy, którzy kupili i przygotowali prezenty. Dzięki ich zaangażowaniu udało się spełnić wiele dziecięcych marzeń m.in. o czapce i rękawiczkach, przyborach szkolnych, rękawicach bramkarskich, stroju do piłki nożnej, gitarze klasycznej, spodniach rurkach czy paczce słodyczy.

Wszystkie upominki zostały wręczone dzieciom osobiście przez pracowników banku podczas świątecznych spotkań w świetlicach między 14 a 20 grudnia 2012r.

Zaangażowanie pracowników Kredyt Banku w ubiegłoroczną świąteczną akcję charytatywną zostało wyróżnione w styczniu 2012 r. nagrodą „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” w konkursie portalu CSR.pl.

Była to kolejna akcja społeczna w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Kredyt Banku „TAK od serca”, zainaugurowanego w grudniu 2008 r. Pracownicy włączają się w akcje realizowane lokalnie lub centralnie lub realizują własne pomysły na pomaganie innym. Wolontariusze kierują pomoc głównie do dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pomagają też osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Bank ułatwia pracownikom takie zaangażowanie – każdy pracownik może przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działania wolontariackie. Ponadto bank zapewnia dodatkowe ubezpieczenie OC i NNW na czas akcji.

Przyznawane są też granty z Fundacji Kredyt Banku, która dofinansowuje najciekawsze lokalne projekty zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W tym roku wsparto 33 inicjatywy wolontariackie na łączną kwotę prawie 145 tys. zł.

Źródło: Kredyt Bank