Praca agenta ubezpieczeniowego: franczyza czy współpraca agencyjna?

Praca agenta ubezpieczeniowego: franczyza czy współpraca agencyjna?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jeśli pracownik rozpoczyna karierę w branży ubezpieczeniowej z pomocą profesjonalnej multiagencji musi zdecydować, czy będzie ona oparte na modelu franczyzowym czy agencyjnym.

Agent ubezpieczeniowy – #franczyza czy współpraca agencyjna? #ubezpieczenia

Profesja agenta ubezpieczeniowego daje możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, a to z kolei zapewnia elastyczny czas pracy i projektowanie własnej, comiesięcznej prowizji. Dodatkowo taką pracę możemy pogodzić ze studiami, inną pracą zawodową czy wychowywaniem dziecka.

Franczyza w ubezpieczeniach

Założenie własnej działalności w oparciu o system franczyzowy wiąże się przede wszystkim z otwarciem tzw. placówki franczyzowej. Polega to na tym, że przedsiębiorca prowadzi niezależną ekonomicznie działalność, ale w oparciu o zasady określone w modelu współpracy. – Franczyzobiorcy przede wszystkim mają zagwarantowaną wyłączność działania na obszarze zamieszkiwanym przez 15 tys. mieszkańców. Dodatkowo otrzymują dostęp do profesjonalnych szkoleń oraz paneli e-learningowych, dzięki którym rozwijają swoje kompetencje merytoryczne, interpersonalne oraz sprzedażowe – wyjaśnia Mariusz Długołęcki, koordynator ds. rozwoju sieci Domu Ubezpieczeniowego Spectrum. Prowadząc placówkę franczyzową przy współpracy z profesjonalną multiagencją ubezpieczeniową przedsiębiorca otrzymuje pełne wsparcie przez cały okres prowadzenia działalności. – Franczyzobiorcy mogą liczyć na dostęp do multifunkcyjnego systemu transakcyjnego, który ułatwi codzienną pracę i obsługę klientów. Jest to program online, w którym przedsiębiorca dokona porównania ofert, kalkulacji składki i wystawi polisę bez konieczności logowania się do systemów konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych – dodaje Mariusz Długołęcki.

Model agencyjny

Zaletą współpracy opartej na modelu agencyjnym jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej opartej o elastyczne zasady, blisko domu, w znanym sobie środowisku. Dzięki temu zostajemy lokalnym doradcą ubezpieczeniowym. – Agencyjny model współpracy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą założyć swoją pierwszą działalność gospodarczą. Dzięki współdziałaniu z profesjonalną multiagencją otrzymają pełne wsparcie, dostęp do profesjonalnych szkoleń oraz do multifunkcyjnego systemu transakcyjnego. Dodatkowo współpraca oparta na modelu agencyjnym daje swobodę wyboru prowadzenia działalności. Oznacza to, że lokalny doradca może otworzyć swoje własne biuro lub pracować mobilnie. Dzięki temu karierę w branży ubezpieczeń można połączyć z innymi obowiązkami – komentuje ekspert Domu Ubezpieczeniowego Spectrum. Lokalny doradca ubezpieczeniowy współpracujący z multiagencją ma także dostęp do szerokiej oferty towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu może zaoferować klientowi polisę, w pełni dopasowaną do jego potrzeb i preferencji. – Po zawarciu umowy, niezależnie od wybranego modelu współpracy, agenci mają możliwość przedstawienia klientom pełnej oferty produktowej towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących ze Spectrum. Dzięki temu budują swoją przewagę biznesową, gdyż osoby zainteresowane w jednym miejscu mogą zaznajomić się z produktami kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać ten, który jest dla nich najlepszy – dodaje Mariusz Długołęcki.

Kariera w branży ubezpieczeniowej to dobre rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, jak również dla tych, którzy chcą zmienić branżę. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na współpracę z multiagencją otrzymają pełne wsparcie oraz elastyczne warunki, na jakich to partnerstwo będzie się odbywać.

Źródło: Dom Ubezpieczeniowy Spectrum