Ponad 3,5 mld zł wsparcia dla klientów banków spółdzielczych w ramach Tarczy Finansowej PFR

Ponad 3,5 mld zł wsparcia dla klientów banków spółdzielczych w ramach Tarczy Finansowej PFR
Źródło: Banki Spółdzielcze
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ciągu miesiąca od udostępnienia możliwości aplikowania o subwencje w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, na rachunki 18 tysięcy przedsiębiorców, którzy są klientami banków spółdzielczych, trafiło już ponad 3,5 mld zł.

#ArturAdamczyk: Obserwujemy skracanie łańcuchów dostaw i podejmowanie współpracy w najbliższym geograficznie otoczeniu. To szansa dla wielu naszych klientów: mikro-, małych i średnich firm #TarczaFinansowaPFR #SpołecznościLokalne #BankiSpółdzielcze #Koronawirus

Wnioski o pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR można składać w bankowości internetowej 510 banków spółdzielczych. To prawie wszystkie banki z Grupy BPS i SGB.

Wsparcie i pomoc dla lokalnych firm

Obydwa Zrzeszenia Banków Spółdzielczych są aktywne w programie pomocowym PFR już od samego początku, czyli od 29 kwietnia. Odbyło się wiele szkoleń on-line dla pracowników banków, aby służyli klientom wsparciem w poprawnym wypełnianiu wniosków o subwencję. Dzięki temu o środki mogą zaaplikować przedsiębiorcy działający lokalnie w każdym zakątku kraju.

Klienci banków spółdzielczych reprezentują różnorodne branże: od produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego, poprzez gastronomię i turystykę aż do produkcji materiałów budowlanych. Łączy ich jedno: są silnie związani z lokalnymi społecznościami.

– Zainteresowanie wsparciem z Tarczy Finansowej nie słabnie – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA. – Zaobserwowaliśmy większe zaangażowanie wśród przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w kwietniu. Pokazuje to, że sytuacja jest dynamiczna, a wsparcie banków spółdzielczych SGB aktualne. Zachęcam do aplikowania o środki i przypominam, że można to zrobić jedynie przez bankowość internetową.

Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku SA. Fot
Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku SA. Fot. SGB Bank

– Przez ostatnie tygodnie jesteśmy świadkami ożywienia lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Wiele osób doceniło krajowe produkty i usługi – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A. -Obserwujemy skracanie łańcuchów dostaw i podejmowanie współpracy w najbliższym geograficznie otoczeniu. To szansa dla wielu naszych klientów: mikro-, małych i średnich firm. Jednak bez pomocy płynnościowej trudno im wyjść z okresu zamrożenia gospodarki. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie banków spółdzielczych w Tarczę Finansową PFR.

Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości
Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości SA Fot. BPS SA

Jak złożyć wniosek o subwencję?

Składanie wniosków o subwencję w programie Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju nadal jest możliwe.

Informacje na ten temat można znaleźć na stronach:

https://www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-finansowa-pfr/

oraz

http://www.grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow.


W obu serwisach dostępne są też kalkulatory, za pomocą których przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji.

O Grupie BPS

Grupa BPS to największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Tworzy je 327 Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS to ponad 2300 placówek, z dostępem do ponad 4000 bezprowizyjnych bankomatów w całej Polsce dla swoich klientów.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS obsługują klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego. Oferują produkty i usługi finansowe dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności, w których działają. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych. Więcej na www.grupabps.pl.

O Grupie SGB

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: 192 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Nasze atuty to rozbudowana sieć blisko 1.500 placówek oraz elektroniczne kanały dostępu. Ponadto SGB umożliwia swoim Klientom dostęp do środków pieniężnych poprzez prawie 4.000 bezprowizyjnych bankomatów.

Połączenie nowoczesności z ponad 150-letnią tradycją i polskim kapitałem budowanym od pokoleń określa mocną pozycję Banków Spółdzielczych na rynku usług finansowych. Więcej informacji: www.sgb.pl

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa / SGB, Grupa BPS