Polska wybrała najlepszych uczniów na finał European Money Quiz 2023

Polska wybrała najlepszych uczniów na finał European Money Quiz 2023
Źródło: Bank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przemysław Ćmachowski i Barbara Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie bezbłędnie i najszybciej rozwiązali finałowy test Europejskiego Quizu Finansowego organizowanego dla 13-15-letnich uczniów przez Warszawski Instytut Bankowości i Związek Banków Polskich.

W nagrodę uczniowie wraz ze swoją opiekunką – Joanną Poterą, pojadą do Brukseli, aby wziąć udział w szóstym europejskim finale organizowanym przez Europejską Federację Bankową i krajowe asocjacje bankowe z całej Europy.

Przemysław Ćmachowski i Barbara Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie, finał European Money Quiz 2023
Przemysław Ćmachowski i Barbara Wiśniewska oraz Joanna Potera. Źródło: BANK.pl

Czytaj także: European Money Quiz – edukacja finansowa przez zabawę

Zacięta rywalizacja, liczyły się sekundy

W ogólnopolskim finale drugie miejsce zajęli Jakub Malinowski i Antoni Sokołowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu, którzy również bezbłędnie rozwiązali test. Ich opiekunką jest Elwira Betka.

O ostatecznej kolejności decydował czas udzielanych odpowiedzi. Na takie rozwiązanie pozwala Kahoot! To szeroko stosowana cyfrowa platforma edukacyjna, która ułatwia tworzenie, udostępnianie i rozgrywanie gier lub quizów.

Miejsce trzecie zajęli Wiktor Osmański i Dominik Mostowski ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Piaskach. Ich opiekunką jest Magdalena Gilginas.

Minimalna przewaga punktowa nad zdobywcami czwartego miejsca – Kubą Godlewskim i Filipem Pińczyckim z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 61 Pro Futuro w Warszawie – wynikała znów z kryterium czasu. Ich opiekunem jest Robert Baca.

finał European Money Quiz 2023
Źródło: BANK.pl

Czytaj także: Czym jest Global Money Week (GMW)?

European Money Quiz

W rywalizacji ogólnopolskiej na etapie szkolnym przystąpiło ponad 5 450 uczniów z całego kraju.

To już drugie w historii krajowe zwycięstwo uczniów tej samej szkoły w Głogowa. W 2018 roku podopieczni pani Joanny Potery – Paweł Rozbejko i Emilian Ptak – wygrali także w pierwszym European Money Quiz, wygrywając tytuł mistrzów Europy i 3 000 euro dla swojej szkoły.

Trzymamy kciuki za powtórzenie przez Przemysława i Barbarę sukcesu starszych kolegów!

W tym roku do rywalizacji w European Money Quiz przystąpili również po raz pierwszy uczniowie z Ukrainy, co nastąpiło z inicjatywy i współpracy środowiska bankowego z Polski i Ukrainy.

Finał European Money Quiz w Brukseli odbędzie się w dniach 15-16 maja 2023 roku.

Czytaj także: Piąty krajowy finał European Money Quiz

Szymon Stellmaszyk. Doradca Zarządu Związku Banków Polskich w Zespole ds. międzynarodowych.  Prawnik i absolwent międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i KU Leuven. W ZBP od 2006 roku. Na przestrzeni lat członek Komitetów Europejskiej Federacji Bankowej ds. międzynarodowych, zwalczania przestępstw finansowych, komunikacji i edukacji finansowej. 
Źródło: BANK.pl