Piąty krajowy finał European Money Quiz

Piąty krajowy finał European Money Quiz
Źródło: ZBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Franciszek Jabłoński i Julian Zadrożny, uczniowie reprezentujący Blizne Łaszczyńskiego i Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 61 "Pro Futuro", bezbłędnie poradzili sobie z finałowym testem ogólnopolskiej części European Money Quiz 2022. Zwycięzcy będą teraz przygotowywać się do europejskiego finału, który odbędzie się 10 maja. Ich opiekunem jest Robert Baca.

EMQ jest unikalnym konkursem wiedzy finansowej dla uczniów w wieku 13-15 lat.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Europejska Federacja Bankowa i jej członkowie, zrzeszenia bankowe z ponad 30 krajów, aby wzmocnić działania na rzecz podkreślenia wagi oraz poprawy wiedzy i umiejętności finansowych.

To przedsięwzięcie realizowane jest od 2018 roku poprzez zabawę w postaci gry online Kahoot! O ostatecznym wyniku decyduje nie tylko poprawność udzielanych odpowiedzi, ale również czas.

Czytaj także: European Money Quiz – edukacja finansowa przez zabawę

174 szkoły, 450 zespołów

Terminy i zasady krajowych rozgrywek określane są przez organizatorów. W Polsce, w imieniu ZBP, za przebieg Quizu odpowiada Warszawski Instytut Bankowości.

Od ubiegłego roku projekt realizowany jest wspólnie z NBP w ramach programu edukacji finansowej.

W tegorocznej edycji do rywalizacji zgłosiły się 174 szkoły ze 450 zespołami, choć ostatecznie nie wszystkie wzięły udział ze względu na pandemię, izolację i zdalne nauczanie.

W rekrutacji szkolnej wzięło udział ponad 7300 uczniów z całego kraju. W ścisłym finale spotkało się online 10 dwuosobowych drużyn.

Czytaj także: Uczennice z Siedlec najlepsze w krajowym finale Europejskiego Quizu Finansowego 2021

Laureaci European Money Quiz

1. miejsce zajęli Franciszek Jabłoński i Julian Zadrożny. Niepubliczna  Szkoła Podstawowa nr 61 „Pro Futuro” w Blizne Łaszczyńskiego, województwo mazowieckie. Opiekun: Robert Baca

2. miejsce zajęły Weronika Janus i Nikola Ziomek. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie, województwo dolnośląskie. Opiekun: Joanna Potera

3. miejsce zajęli Natalia Grygorowicz i Wiktor Klemeński. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Starogardzie Gdańskim, województwo pomorskie. Opiekun: Alicja Czarna

W finałowej dziesiątce znaleźli się również uczniowie ze szkół:

w Brzegu (województwo opolskie),

w Goratowie z siedzibą w Szczuce (województwo kujawsko-pomorskie),

w Kielcach (województwo świętokrzyskie),

w Lekowie (województwo zachodniopomorskie),

w Łodzi,

w Płoskini (województwo warmińsko-mazurskie),

w Stalowej Woli (województwo podkarpacie).

Źródło: aleBank.pl