Płatności Visa Mobile dla klientów banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS

Płatności Visa Mobile dla klientów banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS
Źródło: bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS i Bank BPS udostępniły klientom nowy sposób płatności za zakupy internetowe. Aby zapłacić Visa Mobile wystarczy wybrać płatność Visa Mobile na platformie zakupowej, podać swój numer telefonu, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji Visa Mobile. Sam proces aktywacji usługi też jest szybki i intuicyjny - wszystko co posiadacz karty powinien zrobić, to pobrać aplikację Visa Mobile na swój smartfon i dodać do niej kartę Visa, poinformował Bank.

– Visa Mobile to kolejny dostępny w Polsce sposób płatności za zakupy internetowe. Jesteśmy dumni, że klienci banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS otrzymują go tuż po debiucie na krajowym rynku. Mają w ten sposób większy wybór i mogą dopasować formę płatności do preferencji, czy nawet poszczególnych platform zakupowych.

Dzięki Visa Mobile zakupy na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych czy platformach zakupowych będą przebiegały jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie niż dotychczas – wystarczy po prostu wpisać swój numer telefonu i zatwierdzić płatność na smartfonie.

Nie trzeba mieć przy sobie karty płatniczej, ani wpisywać kodów. W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że jest to płatność numerem telefonu – mówi Krzysztof Kokot, wiceprezes Zarządu Banku BPS zrzeszającego banki spółdzielcze.

Czytaj także: FTBS 2022: dlaczego Bank BPS zdecydował się na rozpoczęcie Programu Transformacji BPS odNowa?

Zakupy w sieci bez podawania numeru karty

Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które robią zakupy w sklepach internetowych, ale chcą uniknąć wpisywania numerów swojej karty podczas płacenia. Wybór ikony Visa Mobile zapewnia dodatkowe poczucie bezpieczeństwa po wykonaniu płatności, dzięki tzw. chargeback. Procedura ta oznacza, że bank płacącego może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa.

Usługa Visa Mobile jest bezpłatna, korzystający z niej klienci nie płacą prowizji ani żadnych opłat

– Visa Mobile to rozwiązane stworzone, by uczynić transakcje kartami w sieci jeszcze szybszymi i bardziej intuicyjnymi, przy zachowaniu ich najwyższego bezpieczeństwa. Wszystko zajmuje kilka chwil, pod ręką musimy mieć tylko smartfon z aplikacją i urządzenie, na którym dokonujemy  zakupów.

Sądzę, że na rynku, na którym ponad osiemdziesiąt procent konsumentów deklaruje, że używa kart do płatności w Internecie[1] łatwość i szybkość płatności z wykorzystaniem Visa Mobile mogą mieć duże znaczenie dla dalszego upowszechniania zakupów on-line. Niosą one korzyści zarówno dla sprzedawców jak i konsumentów.

Postrzegam Visa Mobile jako część większej całości – naszych ciągłych wysiłków by ułatwiać handel i sprawiać, by stawał się jeszcze bardziej efektywny  – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Usługa Visa Mobile jest bezpłatna, korzystający z niej klienci nie płacą prowizji ani żadnych opłat.

Czytaj także: Prezes ZBP o trzech celach bankowości spółdzielczej na kolejne lata

Jak zacząć korzystać z płatności Visa Mobile?

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Visa Mobile ze sklepu z aplikacjami mobilnymi na swój telefon. Kolejnym: dodanie aktywnej karty płatniczej Visa, wydanej przez jeden z banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS lub Bank BPS, do portfela Visa Mobile w aplikacji mobilnej.

Dodanie karty przebiega bardzo szybko i intuicyjnie, aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, w których podaje się numer karty, adres e-mail i numeru telefonu, a także ustawia zabezpieczenie aplikacji (PIN lub biometria). Tych kilka czynności wystarczy, aby rozpocząć płacenie za zakupy online.

Rozwiązanie Visa Mobile przeznaczone jest wyłącznie do płatności w sklepach internetowych. Podczas zakupów w sklepach stacjonarnych klienci mają do dyspozycji szereg innych płatności mobilnych udostępnianych przez banki spółdzielcze Zrzeszenia BPS i Bank BPS.

Czytaj także: Klienci Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS mogą już korzystać z Xiaomi Pay


[1] Badanie zlecone przez Visa i przeprowadzone przez Ipsos na reprezentatywnej próbie 1000 internautów w wieku 18-65 lat dla każdego rynku Europy Środkowo-Wschodniej – łącznie 4000, jesień 2020 r.

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS