Płatności mobilne Visa w ING Banku Śląskim

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ing.01.400x274Klienci ING Banku Śląskiego mogą już korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa, płacąc zbliżeniowo smartfonami wyposażonymi w technologię NFC (Near Field Communication) w ponad 280 tys. terminali POS w Polsce obsługujących płatności zbliżeniowe. Usługa wykorzystuje tzw. bezpieczny element na karcie SIM, a partnerem telekomunikacyjnym rozwiązania jest sieć Orange. Karta zbliżeniowa Visa zainstalowana w smartfonie została zintegrowana z aplikacją bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego. Bank rozpoczął także prace nad udostępnieniem swoim klientom usługi zbliżeniowych płatności mobilnych Visa wykorzystujących chmurę i technologię HCE (Host Card Emulation).

Dzięki nowej usłudze, klienci mogą za pomocą telefonu dokonywać codziennych płatności smartfonem we wszystkich placówkach handlowo-usługowych wyposażonych w terminale zbliżeniowe w Polsce i Europie oraz wypłacać gotówkę z ponad 270 bankomatów zbliżeniowych ING Banku Śląskiego.

„Transakcje zbliżeniowe telefonem to wygodna alternatywa dla płatności kartą płatniczą. Dzięki innowacyjnej technologii, nasi klienci mogą zainstalować na karcie SIM telefonu wirtualną kartę płatniczą i wygodnie płacić za zakupy oraz wypłacać pieniądze z bankomatów zbliżeniowych, nawet wtedy, gdy nie mają przy sobie portfela. Płatność przebiega w taki sam sposób jak zwykłą kartą z funkcją zbliżeniową. Udostępnienie klientom technologii NFC nie oznacza dla nas końca prac w zakresie nowoczesnych płatności. Pracujemy już nad kolejnym projektem, jakim są płatności mobilne z bezpiecznym elementem w chmurze, w standardzie Host Card Emulation (HCE)” – powiedział Mateusz Poznański, Dyrektor Banku w Pionie Bankowości Detalicznej ING Banku Śląskiego.

„Gratulujemy ING Bankowi Śląskiemu, że jako pierwszy w Polsce udostępnił swoim klientom płatności mobilne Visa. Biorąc pod uwagę m.in. niekwestionowany sukces płatności zbliżeniowych w naszym kraju, jesteśmy przekonani, że Polacy docenią również możliwość płacenia smartfonem w terminalach POS” – komentuje Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. „Cieszy nas także, że ING Bank Śląski pracuje już nad wdrożeniem kolejnego rozwiązania, tym razem wykorzystującego chmurę. Wspieramy rozwój różnych sposobów świadczenia usług mobilnych dbając o to, by banki mogły jak najlepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów” – dodaje Małgorzata O’Shaughnessy.

Usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Visa jest zintegrowana z aplikacją mobilną banku począwszy od procesu zamówienia usługi, poprzez instalację karty płatniczej na karcie SIM w telefonie, aż po samo płacenie. Do płacenia smartfonem wystarczy włączona antena NFC – zbliżając telefon do terminala nie trzeba za każdym razem uruchamiać aplikacji.

Zbliżeniowych płatności mobilnych Visa można dokonywać w ponad 280 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce, tj. w ponad 70% wszystkich terminali POS funkcjonujących na rynku. Do końca 2017 r. wszystkie terminale POS w Polsce będą przyjmowały zbliżeniowe płatności mobilne Visa.

Karta Visa instalowana na karcie SIM w telefonie jest odrębną kartą płatniczą – ma swój własny numer oraz kod CVV2, dzięki czemu może być wykorzystywana również do płacenia w internecie.

Zbliżeniowe płatności mobilne Visa na kwotę do 50 zł nie wymagają potwierdzenia transakcji kodem PIN (chyba, że zostanie przekroczony limit takich transakcji ustalony przez bank). Płatności na kwoty powyżej 50 zł są zawsze autoryzowane za pomocą kodu PIN. Płatności mobilne są tak samo chronione i bezpieczne jak płatności kartą zbliżeniową.

Kartę zbliżeniową NFC będzie można zamówić poprzez bankowość mobilną ING BankMobile, bankowość internetową ING BankOnLine, a także w oddziale banku. Klienci nie posiadający konta w ING Banku Śląskim, będą mogli zamówić kartę otwierając uprzednio rachunek.

Źródło: ING Bank Śląski