PKO BP przestaje oferować ubezpieczenia komunikacyjne towarzystw ubezpieczeniowych spoza Grupy Kapitałowej banku

PKO BP przestaje oferować ubezpieczenia komunikacyjne towarzystw ubezpieczeniowych spoza Grupy Kapitałowej banku
Fot. stock.adobe.com / Longfin-Media
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od czerwca 2023 roku PKO Bank Polski oferuje w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych wyłącznie polisy od PKO Ubezpieczenia, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Banku, poinformował Bank.

Pakiet PKO Moto obejmuje ubezpieczenia: obowiązkowe OC, Autocasco, Auto Assistance, od następstw nieszczęśliwych wypadków i Zieloną Kartę.

Bank kończy współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi spoza jego Grupy Kapitałowej, których oferta ubezpieczeniowa była dotąd dostępna w sieci sprzedaży i kanałach zdalnych Banku.

Czytaj także: W 2024 roku będą rekordowe kary za brak OC

Ubezpieczenia komunikacyjne oferowane przez PKO Bank Polski tworzą pakiet PKO Moto, który obejmuje poza ubezpieczeniami: obowiązkowymi OC, Autocasco (w 3. Wariantach), Auto Assistance, od następstw nieszczęśliwych wypadków i Zielona Karta dodatkowe ubezpieczenia.

Koncentrując się na ofercie produktów od PKO Ubezpieczenia, bank zamyka tym samym współpracę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych z towarzystwami ubezpieczeniowymi: Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa.

Czytaj także: Kolizje samochodowe w Polsce: gdzie mocno wpływają na OC?

„Po blisko 5. latach kończymy współpracę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych z naszymi partnerami, towarzystwami Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za wzięcie udziału w tym pionierskim na polskim rynku bancassurance projekcie, jakim było uruchomienie masowej dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych przez bank. Było to poważne wyzwanie techniczne i logistyczne, a w efekcie osiągnęliśmy obopólny sukces, który pozwolił zarówno bankowi jak i towarzystwom ubezpieczeniowym na zdobycie nowych doświadczeń” – mówi Marcin Kruszewski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń w PKO Banku Polskim.

Ostatni etap zamykania oferty od dotychczasowych partnerów ubezpieczeniowych będzie związany z wysyłaniem ofert odnowieniowych na wykupione przed 17 lipca 2022 roku polisy, których obsługę w przypadku odnowienia przejmą ostatecznie ci ubezpieczyciele.

Czytaj także: Ubezpieczyciele wypłacili prawie 11,3 mld zł odszkodowań i świadczeń

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP