PKO Bank Polski rozwija sieć bankomatów i wpłatomatów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121119.pkobp.ban.01.250x167Do marca 2013 roku PKO Bank Polski zainstaluje ponad 200 bankomatów w sklepach "Biedronka" w całej Polsce. Bank systematycznie rozbudowuje swoją sieć bankomatów, wzbogacając je również o funkcję wpłatomatową. Na koniec 3 kwartału br. Bank dysponował 2 569 bankomatami własnymi, co daje mu 15-proc. udział w rynku w Polsce.

PKO Bank Polski rozpoczął właśnie również rozwój sieci wpłatomatów – w oddziale Banku przy Al. Jerozolimskich 148 (CH Reduta) w Warszawie został uruchomiony pierwszy bankomat z funkcją wpłatomatową, która umożliwia klientom indywidualnym oraz klientom sektora MSP wpłatę gotówki na posiadany w PKO Banku Polskim rachunek. Klienci Banku mogą ponadto dokonywać gotówkowej spłaty zadłużenia karty kredytowej za pomocą tego urządzenia. Zarówno wpłaty gotówki na konto, jak i spłata karty kredytowej poprzez wpłatomat są operacjami, za które Bank nie pobiera prowizji. Do końca tego roku zostanie zainstalowanych około 50 takich urządzeń, zaś do połowy 2013 roku na terenie całego kraju do dyspozycji klientów będzie łącznie ponad 250 wpłatomatów.

Bank cały czas aktywnie zarządza siecią bankomatów, dostosowując ją do potrzeb klientów. Właśnie rozpoczął się drugi etap procesu instalacji bankomatów w sklepach „Biedronka”. Do końca I kwartału 2013 r. w ponad 200 sklepach sieci Jeronimo Martins zostaną uruchomione bankomaty PKO Banku Polskiego.

W ostatnim czasie Bank dostosował również kolejne bankomaty do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. W sieci Banku obecnie znajdują się już 333 urządzenia umożliwiające odsłuchiwanie komunikatów głosowych związanych z prowadzonymi operacjami oraz oznaczonych napisami w alfabecie Braille’a. Bankomaty dla osób niewidomych i słabowidzących są wyposażone w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności oraz oprogramowanie do przekazywania komunikatów głosowych opisujących przebieg operacji i sposób jej obsługi przy użyciu klawiatury. Napisy w alfabecie Braille’a są umieszczone na klawiszach funkcyjnych przy klawiaturze, a także przy czytniku, drukarce potwierdzeń i w miejscu odbioru gotówki.

Źródło: PKO Bank Polski