Pierwsze subwencje z tarczy finansowej trafiły już do klientów Banku Spółdzielczego w Limanowej

Pierwsze subwencje z tarczy finansowej trafiły już do klientów Banku Spółdzielczego w Limanowej
Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej. Fot. Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Banku Spółdzielczego w Limanowej aktywnie korzystają ze wsparcia w ramach tarczy finansowej PFR. Pierwsze środki trafiły na konta przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii COVID-19.

#AdamDudek: Firmy, z którymi współpracujemy mogą, za pośrednictwem systemu bankowości internetowej eBankNet lub eCorpoNet, ubiegać się o subwencje #BankiSpółdzielcze #TarczaFinansowa #Koronawirus #BSLimanowa

‒ Mając na uwadze dobro naszych Klientów, nasz Bank przystąpił do Programu Tarcza Finansowa PFR.

Firmy, z którymi współpracujemy mogą, za pośrednictwem systemu bankowości internetowej eBankNet lub eCorpoNet, ubiegać się o subwencje, które mam nadzieję pomogą im przetrwać ten trudny okres – mówi Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku.

Tarcza Finansowa PFR

Przypomnijmy: Tarcza Finansowa PFR to program pomocowy realizowany w ramach Tarczy Antykryzysowej, finansowany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany do polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronowirusa.

Mikrofirmy oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają łatwo i szybko dostępną pomoc w postaci subwencji o łącznej wartości 100 mld zł. Jej celem jest poprawa płynności firm, kontynuacja ich działalności oraz utrzymanie miejsc pracy.

Około 60 mld zł z tej kwoty może pozostać w firmach jako środki bezzwrotne pod warunkiem kontynuowania działalności po zakończeniu ograniczeń związanych z epidemią oraz zachowania miejsc pracy.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Kto może składać wnioski?

Program Tarcza Finansowa PFR kierowany jest do:

mikrofirm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników (bez właściciela), których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 2 mln euro;

małych i średnich firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. do 249 pracowników, których roczny obrót za 2019 r. nie przekracza 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. nie przekracza 43 mln euro;

dużych firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 250 pracowników albo osiągających obrót roczny za 2019 r. powyżej 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. przekracza 43 mln euro.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Firmy zatrudniające od 1 do 249 osób mogą składać wnioski o środki z programu pomocowego Tarcza Finansowa PFR w serwisach transakcyjnych Banków. W Banku Spółdzielczym w Limanowej jest to eBankNet oraz eCorpoNet.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz pomocy sprawdź warunki skorzystania z programu:

  • Tarcza finansowa PFR – wnioski już dostępne w bankowości elektronicznej!
  • Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej