Pekao tworzy Korea Desk we współpracy z KB Kookmin Bank

Pekao tworzy Korea Desk we współpracy z KB Kookmin Bank
Umowa Banku Pekao z KB Kookmin Bankiem, 25.03.2024. Źródło: Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao zawarł 25 marca ‘24 umowę z największym południowokoreańskim bankiem KB Kookmin Bank przewidującą, że w Pekao powstanie dedykowany dla klientów koreańskich Korea Desk, wyspecjalizowany w obsłudze koreańskich firm działających w Polsce i zamierzających wejść na nasz rynek. To rozwinięcie ramowego porozumienia obydwu instytucji z 2022 roku, poinformował Bank.

– Inicjatywa zakłada korzystne dla obydwu stron połączenie wieloletniego doświadczenia w obsłudze koreańskich firm przez Kookmin Bank, jego znajomości koreańskiej kultury i biznesu z kompleksową ofertą produktową, doświadczeniem i wiodącą pozycją Banku Pekao w bankowości korporacyjnej w Polsce – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Czytaj także: 95 lat Banku Pekao S.A.

Pekao aktywnie współpracuje z południowokoreańskimi inwestorami

Korea Południowa jest największym azjatyckim inwestorem w Polsce. Koreańskie firmy intensywnie inwestują w Polsce w różnych obszarach, takich jak akumulatory do pojazdów elektrycznych, elektronika, inżynieria, części samochodowe i przemysł chemiczny.

– Firmy koreańskie wybierają Polskę jako bramę do prowadzenia handlu i inwestycji w Europie, a my chcemy z tymi firmami współpracować.

W Banku Pekao potrafimy zaoferować dopasowane do ich potrzeb produkty finansowe przeznaczone zarówno dla ich działalności na naszym rynku, jak i ich projektów międzynarodowych – mówi Piotr Stolarczyk, dyrektor Departamentu Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Handlu w Bank Pekao.

Czytaj także: Bank Pekao ’23: najwięcej nowych kont osobistych, rekordowe zyski

Porozumienie Banku Pekao z KB Kookmin Bank

To kolejny etap współpracy obydwu banków. W 2022 roku Pekao zawarło ramowe porozumienie o współpracy z KB Kookmin Bank.

Zgodnie z nim współpraca może obejmować działania przy transakcjach corporate finance firm koreańskich działających w Polsce lub polskich firm działających w Korei Południowej, rozwój transakcji w obszarze finansowania handlu, w tym akredytyw i gwarancji bankowych oraz przy pozyskiwaniu nowych klientów korporacyjnych.

Czytaj także: Prośba o przelew BLIK – nowość w aplikacji PeoPay

Bank Pekao zawarł 25 marca ‘24 umowę z największym południowokoreańskim bankiem KB Kookmin Bank
Źródło: Bank Pekao

***

KB Kookmin Bank to uniwersalny bank, który należy do KB Financial Group – wiodącej instytucji finansowej w Korei, posiadającej największą bazę klientów i najbardziej rozbudowaną sieć oddziałów w Korei. Grupa działa w 15 krajach.

Źródło: Bank Pekao SA