Prośba o przelew BLIK – nowość w aplikacji PeoPay

Prośba o przelew BLIK – nowość w aplikacji PeoPay
Źródło: Bank Pekao S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. wdraża w swojej aplikacji PeoPay kolejną funkcję – Prośbę o przelew BLIK. Od teraz rozliczenia z przyjaciółmi np. za wspólne wyjście do restauracji czy zrzutka na urodzinowy prezent dla koleżanki są łatwiejsze i szybsze. Wystarczy w aplikacji PeoPay wysłać prośbę o przelew do osoby z listy swoich kontaktów w telefonie. Gdy znajomy ją zaakceptuje, pieniądze w czasie rzeczywistym trafią na konto nadawcy. Z rozwiązania mogą korzystać klienci już od 13. roku życia. Operacje są realizowane w systemie BLIK, poinformował Bank.

Klienci organizują zrzutki najczęściej w formie gotówki lub w formie przelewu (również na telefon). Przelewy na telefon BLIK są funkcjonalnością, która dynamicznie zyskuje na popularności. Nic dziwnego – klienci cenią sobie szybkość i łatwość takich transakcji.

Prośba o przelew BLIK, która została udostępniona w aplikacji PeoPay, pomaga klientom sprawnie zarządzać grupowymi finansami w różnych życiowych sytuacjach, np. gdy mają do zapłacenia wspólny rachunek, gdy pożyczają lub są komuś dłużni pieniądze lub gdy zbierają pieniądze na określony cel.

– Przelewy na numer telefonu BLIK są bardzo wygodnym sposobem rozliczeń między znajomymi i chętnie wykorzystywanym przez klientów banków. Pieniądze docierają do odbiorcy w czasie rzeczywistym – nawet, jeśli posiada on konto w innym banku. Nie ma potrzeby wpisywania danych do przelewu, numeru konta itp. Aby dokonać transakcji wystarczy numer telefonu i włączone transakcje BLIK.

Aplikacja PeoPay, która już od dekady nieprzerwanie rozwija paletę swoich funkcjonalności, dostarcza klientom rozwiązań, które podążają za ich oczekiwaniami. Wdrożenie Prośby o przelew BLIK jest kolejnym z nich i na pewno nie ostatnim – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao.

Czytaj także: Jak Bank Pekao broni swoich klientów przed spoofingiem?

Prośba o przelew BLIK – szybkie rozliczenia w czasie rzeczywistym

Nowe rozwiązanie zostało wdrożone głównie z myślą o młodym pokoleniu, które czas wolny najczęściej spędza w grupie przyjaciół i znajomych. Bliskie relacje dają im radość wspólnych doświadczeń oraz szansę, by zyskać przyjaźnie na całe życie. Aby jednak w pełni cieszyć się ze wspólnych wyjazdów, wypraw, koncertów, wyjść do restauracji oraz innych atrakcji potrzebują sprytnych rozwiązań, które pozwolą współdzielić wydatki czy robić szybkie zrzutki.

Rozwiązania BLIK świetnie przyjęły się właśnie w młodym pokoleniu. Ich zalety odpowiadają stylowi życia ludzi urodzonych i wychowanych w świecie, gdzie prawie wszystko można załatwić wyłącznie z telefonem w dłoni.

Dzięki wdrożeniu prośby o przelew BLIK w aplikacji PeoPay Pekao udostępnia swoim klientom wygodne rozwiązanie, umożliwiające szybkie rozliczenia za wspólne wyjście, zorganizowanie zrzutki na prezent, czy wsparcie społeczne. Nowa funkcja (prośba o przelew BLIK) pozwala także śledzić na bieżąco postępy zbiórki: kto przelał, a komu będzie trzeba przypomnieć o zaległym przelewie.

– Przelew na telefon BLIK to aktualnie najdynamiczniej rozwijającą się usługa BLIKA, która stanowi blisko jedną czwartą wszystkich transakcji. Jesteśmy przekonani, że udostępnienie opcji „Prośba o przelew” w Banku Pekao przełoży się na dalszy wzrost zainteresowania przelewami na telefon – komentuje Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Jak można skorzystać z Prośby o przelew BLIK

Skorzystanie z nowej usługi i wysłanie prośby o przelew na telefon jest bardzo proste – należy zalogować się do aplikacji i wejść do zakładki „Płatności”, kliknąć opcję „Prośba o przelew” i wybrać odbiorcę z listy swoich kontaktów. Na liście automatycznie pojawiają się znajomi, którzy korzystają z BLIKA i mają uruchomioną tę funkcję. Następnie wpisujemy kwotę oraz tytuł rozliczenia, np. „pizza” lub „prezent” i naciskamy „Wyślij”.

Kolejny krok należy do banku, który wysyła na telefon odbiorcy powiadomienie o przesłanej do niego prośbie o przelew. Na zaakceptowanie prośby w swojej aplikacji znajomy ma 72 godziny – a po jej realizacji pieniądze natychmiast trafią na konto osoby, która wysłała prośbę o przelew. Rozliczeń można dokonywać pomiędzy klientami różnych banków, które udostępniają tę usługę.

Ponadto w ramach prośby o przelew w PeoPay użytkownik może zarówno wybrać grupę kontaktów, dzielić rachunek na równe kwoty lub określić ich wysokość dla poszczególnych odbiorców. Nadawca może uwzględnić również siebie w podziale wydatków.

Usługa jest bezpłatna. W ramach jednej prośby o przelew można przelać do 500 zł, a dziennie do 1000 zł. Każdego dnia można wysłać do 30 próśb o przelew. Limit ten można wykorzystać do wysłania jednej prośby do 30 osób lub podzielić na mniejsze prośby.

Czytaj także: W Banku Pekao Konto Mieszkaniowe można otworzyć w bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej

Prośba o przelew BLIK – bezpieczeństwo

Nowa usługa jest realizowana po zalogowaniu do aplikacji mobilnej. Nie będzie możliwości wysłania prośby do osób, które nie korzystają z usługi „Przelew na telefon BLIK”. To gwarantuje, że pieniądze otrzymamy i przelejemy wyłącznie do znanej nam osoby, której tożsamość została zweryfikowana przez bank.

Otrzymując prośbę o przelew widzimy informację, czy dany numer telefonu, od którego dostaliśmy prośbę znajduje się na naszej liście kontaktów.

Aby móc odebrać przelewy na telefon BLIK, wystarczy mieć zarejestrowany numer w usłudze. Żeby to zrobić, należy zalogować się w aplikacji mobilnej banku, przejść do zakładki Profil, a następnie w ustawieniach BLIK włączyć funkcję Przelew na telefon i zatwierdzić numer telefonu.

Wygodne bankowanie w aplikacji PeoPay

Prośba o przelew BLIK to kolejna opcja elastycznych i wygodnych płatności dostępnych w aplikacji mobilnej PeoPay. Oprócz tego jej użytkownicy mogą korzystać z logowania biometrycznego, powiadomień PUSH i wielu opcji personalizacji, np. wyboru tła i awatarów.

Dużym zainteresowaniem klientów Pekao korzystających z PeoPay cieszy się możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej i opłat parkingowych w aplikacji. Ci, którzy w telefonie chcą mieć cały bank, korzystają z pełnej oferty banku dostępnej online, również wysyłania dyspozycji oraz wymiany walut w Kantorze Pekao24. O tym, że PeoPay ułatwia bankowanie codziennie przekonuje się 3,6 mln klientów Pekao, którzy pobrali aplikację na swoje telefony.

Bankowość elektroniczna Banku Pekao S.A. i aplikacja PeoPay są jednymi z najwyżej ocenianych bankowych kanałów mobilnych. Doceniają je zarówno eksperci, jak i użytkownicy. PeoPay została uznana za jedną z 15 najlepszych aplikacji bankowych na świecie według badania Digital Banking Maturity 2022, przeprowadzonego przez Deloitte. Uzyskuje również wysokie oceny w sklepach z aplikacjami finansowymi.

Aplikacja Banku Pekao została także nagrodzona w rankingu „Instytucja Roku” w kategorii „Najlepsza aplikacja mobilna”, „Najlepsza bankowość internetowa” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”.

Czytaj także: PLL LOT i Bank Pekao kontynuują współpracę strategiczną – jest także samolot z „Żubrem”

Źródło: Bank Pekao SA