PayPal wprowadza logowanie z kluczem dostępu – Passkey

PayPal wprowadza logowanie z kluczem dostępu – Passkey
Źródło: PayPal
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PayPal wprowadza klucze dostępu dla pierwszych kwalifikujących się użytkowników korzystających z urządzeń Apple i Google Android w Polsce, czytamy w komunikacie prasowym Firmy.

Klucz dostępu umożliwia użytkownikom szybkie i bezpieczne logowanie się do konta PayPal bez konieczności wprowadzania hasła.

Zamiast tego tożsamość jest weryfikowana za pomocą danych biometrycznych lub hasła przypisanego do urządzenia.

Passkeys to nowy standard na rynku opracowany przez FIDO Alliance i World Wide Web Consortium, który został zaprojektowany w celu zastąpienia haseł za pomocą par kluczy kryptograficznych i przy użyciu cyfrowych danych uwierzytelniających, takich jak czujniki biometryczne, w tym odcisk palca, rozpoznawanie twarzy oraz kod PIN lub wzór rysowany palcem.

Klucze dostępu zapewniają użytkownikom prosty i bezpieczny sposób logowania się do PayPal w oparciu o technologię, która ułatwia ochronę przed atakami typu phishing.

PayPal, będący członkiem-założycielem FIDO Alliance, jest jedną z pierwszych firm świadczących usługi finansowe, które udostępniły swoim użytkownikom uwierzytelnianie za pomocą technologii passkeys. Klucze dostępu są powszechnie uznawane za wyjątkowo skuteczne w przypadku ataków typu „phishing”, „credential stuffing” i innych tego typu zdalnych zagrożeń.

Technologia passkeys zostanie udostępniona polskim użytkownikom PayPal w nadchodzących tygodniach.

Czytaj także: Raport Specjalny | Bezpieczeństwo Banków – Secfense | Człowieka będzie coraz łatwiej oszukać, a maszynę coraz trudniej

Źródło: PayPal