Patrycjusz Wójcik wiceprezesem zarządu Banku Handlowego ds. finansów

Patrycjusz Wójcik wiceprezesem zarządu Banku Handlowego ds. finansów
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Patrycjusza Wójcika w skład zarządu na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse, podał bank. Nowy wiceprezes został powołany na trzyletnią kadencję i obejmie swoje stanowisko 1 lutego 2024 roku.

Patrycjusz Wójcik karierę rozpoczął w KPMG, gdzie był zaangażowany w projekty audytowe i doradcze dla największych instytucji finansowych w Polsce. Od 12 lat jest związany z Bankiem Handlowym, czytamy na stronie internetowej Banku.

Zajmował się wdrożeniem Bazylei II oraz pełnił funkcję Dyrektora Biura Sprawozdawczości Nadzorczej, odpowiedzialnego za adekwatność kapitałową i wsparcie procesów zarządzania kapitałowego w Banku.

W latach 2013 – 2014 obejmował stanowisko Dyrektora Finansowego, Członka Zarządu w DM Banku Handlowego. Od 2015 pełni funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju i Strategii w Sektorze Rynków Finansowych i Działalności Korporacyjnej.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył Wydział Metod Ilościowych i Systemy Informacyjnych. W 2004 został członkiem stowarzyszenia ACCA, w 2009 uzyskał tytułu FCCA.

Czytaj także: Natalia Bożek zrezygnowała ze stanowiska wiceprezesa Banku Handlowego

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A.

W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 69,8 mld zł na koniec 2022 roku.

Czytaj także: Citi Handlowy w III kwartale 2023 roku z dwa razy wyższym zyskiem netto niż rok wcześniej

Źródło: ISBnews